RECULL DE NOTÍCIES I RESULTATS TEMPORADA 2016-2017 - (2015-2016)

                                 OCTUBRE 2017
CAMPIONATS DEL VALLÈS
La JAS revalida el títol de Campions del Vallès en ambdues categories.
Puntuació sumades les dues jornades:
HOMES - 1r- J.A.S. 125 p- 2n-U.A.Barberà 99 p - 3r- C.A. Granollers 84 p- 4t- C.A. Mollet 74p- 5è- Sant Celoni 60 p- 6è-C.A. Castellar 21 p - 7è- U.A. Rubí 11p.
DONES 1r- J.A.S. 121 p- 2n-U.A.Barberà 110 p - 3r- Sant Celoni 80 p- 4t-C.A. Granollers 69 p- 5è-C.A. Mollet 57p - 6è-C.A. Castellar 15 p - 7èU.A. Rubí 15p.
RESULTATS 1a jornada
FOTOS (S.Pou) - FOTOS (J.Amiel) - FOTOS (C.Rodríguez) - FOTOS (J.Merino) -
RESULTATS 2a jornada
FOTOS (J.Amiel) - FOTOS (C.Rodríguez) - FOTOS (A.Dominguez)
Sabadell 22/29-10-2017
..............................................................................
XXIII ENCONTRE DE L'AMISTAT
El passat dissabte dia 21 va disputar-se a les nostres instal·lacions el XXIII Encontre de l'Amistat. Una trobada internacional en què participen l'equip Arcobaleno d'Itàlia, Comitè de Savoia de França, el C.A. Palafrugell i la J.A. Sabadell. L'encontre es disputa cada any a una de les seus dels equips participants.
És una competició atípica per la data en què es disputa i per les proves no habituals al calendari nacional català.
Tot i ser de caràcter amistós la classificació conjunta per punts la va encapçalar l'equip francès, seguit de l'italià, la JAS I el Palafrugell.
En el decurs de la copmpetició s'han millorat tres records de Sabadell: 300 m.t, (0,91) - Daniel García (40"98)
Relleus - 400-300-200-100 fem. J.A.S. (Martínez-Queralt-Espada-Polo)- (2'36'57)
Relleus - 400-300-200-100 masc (J.A.S) (2'03"28)
Sabadell 21-10-2017 -
RESULTATS - FOTOS (J.Amiel)
..............................................................................
CNAT DE SABADELL 2017
RESULTATS
- FOTOS (J.Amiel)
Sabadell 8-10-2017
..............................................................................

 

                                  SETEMBRE 2017                                         
CURSES DE LA FESTA MAJOR DE SABADELL
Actuacions més destacades atletes J.A.S.
Mitja Marató
6º.- Martín García -
14 km
25º.- Joan Melo -
7 km    
5º.- Marc Otero
2ª.- Meren Gabriel
Sabadell 3-09-2017 - RESULTATS - FOTOS - FOTOS  
..............................................................................
CNAT CATALUNYA PENTATLÓ LLANÇAMENTS

Actuació atletes J.A.S.:
1r.- Ferran Alonso (M-50) 2.473 p
1a.-Montserrat Paños (F-50) .833 p
2n.- Josep Gabarró (M-35) - 1.872 p
4t.- Jordi Solé (M-40) 2.227 p
3r.- Ricard Rof (M-55) - Pentatló combinada 2.445 p
Palafrugell 17-09-2017 - RESULTATS
..............................................................................
                                JULIOL 2017

CAMPIONAT D'EUROPA VETERÀ
Gran actuació la de Antonio González Arrabal al 20è Campionat d'Europa veterà disputat a la ciutat d'Aarhus, Dinamarca.
3r en els 20 km. marxa (M-55) i campió per equips també als 20 km.m. (M-35). Actuació atletes J.A.S.: 3r.- Antonio González     (M55)     20 km m R           1h48'55"     (1er per equips M35)
5è.- Ricard Rof (M55) 4x100 50"83 (rècord Espanya M55)
9è.- Ricard Rof (M55)  decatló   5.103p
9è.- Ricard Rof   (M55) decatló   5.103p
11è.- Ricard Rof  (M55) 100 m.t. 19"27
21è.- Ricard Rof   (M55)  200 m.ll.  27"11
13è.- Ferran Alonso   (M50)   martell pesat 11,75
16è.- Ferran Alonso (M50) pentatló llançaments       2.376p
21è.- Ferran Alonso   (M50)  martell 32,04
16è.- Montse Paños   (W50)  pentatló llançaments     2.790p
19è.- Montse Paños  (W50)  martell  31,08  
Aarhus, Dinamarca. 27/7-8/8-2017 - RESULTATS - CRÒNICA

..............................................................................

CAMPIONAT D'ESPANYA ABSOLUT
Només dos atletes de la J.A.S. s'havien inscrit al Campionat d'Espanya Absolut disputat a la pista de Serrahima de Barcelona.
Aitor Martín va participar en la prova dels 800 m.
ll., 21è, amb una marca de 1'51"97. Ana Pinero, perxa, finalment va renunciar per lesió.
Barcelona 22/23/-7-2017 - RESULTATS
FOTOS 1ª jornada (JJ. Vico)
2ª jornada (JJ. Vico) - 2ª jornada (M. Romero)
3ª jornada (JJ. Vico)

..............................................................................

CAMPIONAT D'ESPANYA PROMESA
Actuació atletes J.A.S.:
6ª.- Maria Artero - alçada (1,64)
7º.- Llorenç Esteve - 1500 m.ll. (3'59"85)
7º.- Roger Sans - 3000 m.obs (9'14"48)
7º.- Roger Gomà - perxa (4,81)
7ª.- Mar García - 100 m.ll. (12"64)
SM.-Eduardo García - perxa
Torrent 1/2/-7-2017 - RESULTATS
FOTOS (JJ.Vico) - FOTOS (T.Tovar)
..............................................................................
CAMPIONAT D'ESPANYA CADET
Actuació atletes J.A.S.:
4º.- Bernat Esteve - perxa (4,26)
6ª.- Carla Urban - 600 m.ll. (1'37"36)
s/f.- Miquel Borras - 1000 m.ll. (2'46"18)
s/f.- Pau Pascual - 100 m.ll. (12"04)
Murcia 1/2/-7-2017 - RESULTATS -
FOTOS
(S.Pou)
..............................................................................
COPA IBÈRICA JUVENIL
El passat dissabte 1 de juliol es va celebrar a la ciutat d'Avila la Copa Ibèrica juvenil, amb una selecció d'atletes espanyols i portuguesos.
Marc Tomey i Eloi Santafé van estar seleccionats amb una actuació individual excel·lent, Marc va ser 1r en perxa amb un salt de 4,81 i Eloi, 2n en els 110 m.t. (14,23).
A la classificació final Espanya va guanyar amb 222 punts, Portugal va fer 152.
Avila 1-07-2017 - RESULTATS
..............................................................................
                                             JUNY 2017

 

CAMPIONAT DE CATALUNYA ABSOLUT
Actuació atletes J.A.S.:
2º.- Aitor Martín - 800 m.ll. (1'51"60)
3ª.- Laia Casajoana - 1500 m.ll. (4'37"22)
3ª.- Ana Pinero - perxa (3,91)
4ª.- María Artero - alçada (1,61)
4º.- Roger Gomà - perxa (4,41)
6ª.- Marta Pérez - alçada (1,56)
6º.- Manuel Fuentes - 100 m.ll. (11"26)
6ª.- Mar García - 100 m.ll. (12"64)
7ª.- Andrea Pinera - 800 m.ll. (2'24"18)
7º.- Daniel García - 400 m.t. (1'00"18)
s/f.- Miguel sánchez - 100 m.ll. (11"58)
SM.- Marc Tomey - perxa
s/f.- Veronica Csado - 400 m.ll. (1'00"64)
s/f.- Judit Polo - 400 m.t. (1'07"49)
Barcelona 28/29-06-2017 - RESULTATS -
F OTOS 1º jornada (P.Tivau) - FOTOS (JJ.Vico)

..............................................................................

CAMPIONAT D'ESPANYA JUVENIL
Actuació atletes J.A.S.:
1r.- Marc Tomey - perxa (4,72)
3.- Eloi Santafé - Decathlón (6.217 p)
11.- Alicia Dávila - 1.500 m.ll. (4'57"50)
12.- Xabier Beorlegui - llargada (6,37)
15.- Ayoub Ait - 3.000 m.ll. (9'28"82)
s/f.- Meritxell Raimundo - 1.500 m.ll. (5'02"18)
s/f.- Adrià Torrents - 100 m.ll. (11"54)
s/f.-Judit Polo - 400 m.t. (1'07"81)
Getafe 24/25/6/2017 RESULTATS - FOTOS (F.Salas)
..............................................................................
CAMPIONAT DE CATALUNYA CADET
Actuació atletes J.A.S.:
1ª.- Carla Dominguez - 3.000 m.ll. (10'36"50)
2ª.- Alejandra Camps - 3.000 m.ll. (10'52"91)
2º.- Bernat Esteve - perxa (4,30)
3º.- Miquel Borras - 1.000 m.ll. (2'42"04)
4ª.- Carla Rueda - 600 m.ll. (1'38"44)
4º.- Francesc Leal -disc (37,38)
5ª.- Mariona Cortés - 1.000 m.ll. (3'08"17)
5ª.- Esther Dobón - triple - 10,68)
9º.- Hector Rodríguez - pes (9,29)
9ª.- Clara Llovera - llargada (4,92) - 11ª.- triple (10,49)
10ª.- Gisela Surroca - 600 m.ll. (1'46"41)
10º.- Victor Velasco - triple (11,95)
13ª.- Carla Surroca - martell (28,50)
s/f.- Albert Casajuana - 100 m.t. (18"05)
s/f.- Pau Pascual - 100 m.ll. (12"00)
s/f.- Irene Montes - 300 m.t. (50"43)
Santa Coloma de Gramenet 25/6/2017
RESULTATS - FOTOS (J.Amiel) - FOTOS (J.Jiménez)                          ..............................................................................
CAMPIONAT D'ESPANYA VETERÀ 
Actuacions més destacades :
1ª.- Montse Paños W-50 - martell 3kg (33,65 ) - 1ª.- disc 1kg (25,11 ) - 1ª.- martell pesat (10,42)
3ª.- Montse Paños W-50 - javelina (17,98) -2ª.- Pes 3 kg (10,35)
1ª.- Teresa Vegas W-60- 5.000 m.ll. (21'21"46)
2ª.- Pilar Camarasa W-55 - martell 3 kg (28,32 ) - 3ª.- martell pesat (7,85)
2º.- Ricard Rof M-55 - 100 m.t. (19"51) - 3º.- 100 m.ll. (13"26)
2º.- Joaquim Mas M-70 - 800 m.ll. (3'07"58)- 3º.- 1.500 m.ll. (6'05"82)
2º.- Josep Surroca M-45 - 800 m.ll. (2'09"17)
3º.- José Permanyer M-70 - 400 m.ll. (1'14"59) - 3º.- 200 m.ll. (32"33)
1º.- 4x100 M-55 - (Rof-García-Garay-Padrosa) (55"16)
1º.- 4x400 M-55 - (Rof-García-Garay-Padrosa) (4'29"92) Rècord del campionat
Més informació
Elx - 23/24/25/6/2017 RESULTATS

..............................................................................

CAMPIONAT DE CATALUNYA DECATHLÓ I HEPTATLÓ VETERANS

Ricard Rof campió de Catalunya M-55 - (4.736 p)
RESULTATS
Cambrils 17/6/2017

..............................................................................
12 MEETING CATALÀ DE VETERANS
Barcelona - 18/6/2017 RESULTATS
..............................................................................
FINAL CAMPIONAT D'ESPANYA DE CLUBS 1a DIVISIÓ
Resultat agredolç a la jornada final. L'equip femení aconsegueix mantenir-se i el masculí perd la categoria nacional.
El repte era doble, difícil, però assumible amb el potencial atlètic dels nostres rivals. En el cas de l'equip femení, la bona actuació a la jornada final ha estat clau i no van haver de patir per la permanència. L'equip va funcionar i totes van donar el millor.
L'equip masculí per la seva part, va patir uns encreuaments a les jornades classificatòries massa exigents que van llastrar la meritòria actuació a la darrera jornada, sisens, una posició que, amb la reglamentació anterior, hagués suposat la salvació. Amb la nova normativa sumaven tots els punts obtinguts en tots els enfrontaments, la JAS va sumar 5, i la salvació s'ha aconseguit amb 6 punts. Una llàstima, toca tornar a treballar per renovar i millorar l'equip en aquelles especialitats on estem més fluixos. El cop és dur, però creiem que per il·lusió, potencial i pedrera, podem optar en poc temps a estar novament entre els millors equips estatals.
Actuacions més destacades equip femení:
1ª.- Ana Pinero - perxa (3,90)
1ª.- Laia Casajoana - 800 m.ll. (2'16"59)
1ª.- Carla Domínguez - 3000 m.ll. (10'28"5)
1ª.- María Artero- alçada (1,66)
2ª.- Mar García - 200 m.ll. (25"90)
2ª.- Mercè Guerra - 3000 m.obs (11'42"16)
3r.- Equip 4x100 - Artero-Polo-M.García-A.García (50"07)
Torrent 10/6/2017 - RESULTATS - CLASSIFICACIÓ FINAL - FOTOS (Ana Dominguez)

Actuacions més destacades equip masculí:
1º.- Aitor Martín - 800 m.ll. (1'58"16)
1º.- Antonio González - 5000 m.m. (26'51"87)
2º.- Abel Casali - 3000 m.ll. (9'10"01)
2º.- Roger Sanz - 3000 m.obs (9'41"44)
3º.- Manuel Fuentes - 100 m.ll. (11"16)
3º.- Llorenç Esteve - 1500 m.ll. (4'19"70)
3º.- Marc Tomey - perxa (4,70)
3º.- Equip 4x400 - Canosa-Esteve-García-Martín (3'21"25)
Madrid 10/6/2017 - RESULTATS - CLASSIFICACIÓ FINAL
..............................................................................
CAMPIONAT DE CATALUNYA BENJAMÍ - ALEVÍ - INFANTIL
Actuacions més destacades: BENJAMÍ - RESULTATS
6º.- Arnau Vila - pilota (22,87)
ALEVÍ - RESULTATS
4t.- Max Peula - 60 m.ll. (8"72)
INFANTIL - RESULTATS
1º.- Miquel Prenafeta - 1000 m.ll. (2'51"12)
3ª.- Ainara Reyes - 1000 m.obs. (3'25"52)
3ª.- Laura Delgado - alçada (1,44)
4ª.- Martina Navarro - perxa (2,50)
8ª.- Celia Navarro - perxa (2,40)
Castellar - 10/6/2017
..............................................................................
CAMPIONAT DE CATALUNYA VETERÀ
Actuacions més destacades:
1r.- Ricard Rof M-55 - 100 m.ll. (13"22) - 2n.- 200m.ll. (27"25) - 1r.- 110 m.t. (19"76)
1r.- José Permanyer M-65 - 400  (1'15"44) - 2n. - 200 m.ll. (32"80)
1r.- Joaquim Mas M-70 - 800 m.ll. (3'07"49) - 1r.- 1500 m.ll. (6'26"53)
1r.- Rafa García M - 1500 m.ll. (5'13"18)
1r.- Didac Expósito M40 - pes (12,24) - 1r.- disc (33,87)
1r.- Ferran Expósito M-50 - disc (31,93)
1r.- Fernan Alonso M50 - martell (32,09) - 1r.- martell pesat (12,35)
1ª.- Teresa Vegas W-60 - 5000 m.ll. (21'25"07)
1ª.- Montserrat Paños W-50 - pes (9,87) - 1ª.- martell (31,27) - 1ª.- martell (11,30)
2n.- Josep Surroca M-45 - 800 m.ll. (2'09"57) - 2n.- 1500 m.ll. (4'32"11)
2n.- Josep Gabarró M35 - martell (36,82) - 2n.- martell pesat (10,50)
2ª.- Carina Figueras W-40 - martell (22,50) - 3.- martell pesat (6,54)
3r.- Pere Pasamonte M-40 - 200 m.ll. (25"06)
3r.- Roman Mota M-50 - 200 m.ll. (26"26) - 2n.- 1500 m.ll. (4'41"15)
3r.- Josep Mª Madí M-50 - 400 m.ll. (1'01"16)
3r.- Jordi Solé M-40 - pes (10,48) - 3r.- martell (32,39)
3ª.- Maria Teresa Estaun W-50 - 5000 m.m. (34'03"38)
2n.- 4x100 M-50 - Garay-Rof-García-Madí (55"00)
2n.- 4x400 M-40 - Castander-Surroca-Tortosa-Pasamonte (4'02"39)
2n.- 4x400 M-50 - Mota-Rof-García-Garay (4'21"94)
Mollet 10/6/2017 - RESULTATS

..............................................................................

64a FESTA DE L'ESPORT SABADELLENC
La J.A.S. distinguida com millor entitat esportiva sabadellenca. L'exatleta, ara corredor ciclista professional, David De La Cruz, obté el guardó de millor esportista.
Sabadell 4/6/2017
..............................................................................
CAMPIONAT DE CATALUNYA Juvenil-Junior-Promesa
Actuacions més destacades: JUVENIL
1º.- Eloi Santafé - 110 m.t. (14"38)
1º.- Marc Tomey - perxa (4,55)
2º.- Adrià Torrents - 100 m.ll. (11"15)
3º.- Eloi Santafé - 100 m.ll. (11"31)
3º.- Xavier Beorlegui - llargada (6,72)
5º.- Eloi Santafé - llargada (6,60)
5º.- Meritxell Raimundo - 1500 m.ll. (4'58"12)
5º.- Judit Polo - 400 m.t. (1'07"92)
JUNIOR
2ª.- Laia Casajoana - 1500 m.ll. (4'56"22)
2º.- Nauel Agustin - perxa (4,35)
2º.- Daniel Leal - llargada (7,05)
3ª.- Marta Pérez - alçada (1,60)
3º.- David Feu - perxa (4,25)
4º.- Feliu Esteve - 400 m.t. (57"97)
PROMESA
1ª.- Maria Artero - alçada (1,62)
2ª.- Mar García - 100 m.ll. (12"42)
3ª.- Mar García - 200 m.ll. (25"68)
2º.- Roger Gomà - perxa (4,60)
2º.- Pau Barbarroja - disc (27,45)
3º.- Eduardo García - perxa (4,55)
3º.- Roger Sans - 3000 m.obs. (9'19"56)
4º.- Llorenç Esteve - 1500 m.ll. (4'00"38)
5º.- Alejandro Avellaneda - 5000 m.ll. (15'51"49)
Lloret de Mar - 3-4/6/2017 - RESULTATS
FOTOS (M.Romero) - FOTOS - FOTOS (M.Merino) - FOTOS (P.Tibau) - FOTOS (T.Tovar)
..............................................................................
1a MILLA URBANA DE SABADELL Sabadell
4/6/2017 - RESULTATS
..............................................................................
Cloenda Pavelló d'Esports de Sabadell
Sabadell 3/6/2017 - FOTOS
..............................................................................
5è MEETING VETERÀ DEL BAIX MONTSENY
Sant Celoni - 3/6/2017 - RESULTATS
................................................................................. 
                                             MAIG 2017
MEETING DE PALAFRUGELL
Palafrugell 27/5/2017 - RESULTATS
..................................................................................
CAMPIONAT D'ESPANYA DE CLUBS 1ª DIVISIÓ (2a jornada)
Els dos equips de la J.A.S. repeteixen la 4a posició en els seus respectius encontres a Alcorcón, homes, i Cáceres, dones.
La jornada final, a disputar el pròxim 10 de juny, serà decisiva per mantenir la categoria. 8 equips lluitaran, a un sols home per prova, per evitar les dues últimes posicions que signifiquen
la pèrdua de categoria. Les expectatives amb aquest format de 8 equips, son bones i creiem que la permanència és possible, els darrers resultats individuals així ho fan pensar.

Resultats més destacats equip masculí:
1º.- Abel Casali - 3000 m.ll. (8'52"54)
1º.- Aitor Martín - 800 m.ll. (1'53"39)
1º.- Rafael Fernández - martell (49,17)
2º.- Daniel García - 400 m.t. (54"31)
2º.- Marc Tomey - perxa (4,80)
2º.- Rafael Fernández - disc (38,75)
3º.- Roger Gomà - perxa (4,60)
3º.- Daniel Leal - llargada (6,64)
3º.- 4x100 (Leal-Sánchez-Tomey-Beorlegui) - (44"73)
3º.- 4x400 (Ramos-Esteve-Casali-Martín) - (3'22"40)
Alcorcón 20/5/2017 -
RESULTATS
Resultats més destacats equip femení:
2ª.- Maria Artero - alçada (1,60)
3ª.- Mar García - 200 m.ll. (25"51)
3ª.- Alicia Dávila - 800 m.ll. (2'20"24)
3ª.- Meritxell Raimundo - 1500 m.ll. (4'58"24)
3ª.- Marta Pérez - alçada (1,55)
3r.- 4x100 (Serrat-Polo-García-Artero) - (51"59)
3r.- 4x400 (Casado-Carmona-Piñero-Casajoana) - ( 4'15"41)
Cáceres 20/5/2017 - RESULTATS
..................................................................................
JORNADA PRÈVIA CAMPIONAT DE CATALUNYA (Promoció)

RESULTATS BENJAMÍ
RESULTATS ALEVÍ
RESULTATS INFANTIL Castellar 20/5/2017
..................................................................................
5è MEETING DE VETERANS CIUTAT DE GAVÀ
Gavà 21/5/2017 - RESULTATS
..................................................................................
CROS DE L'APLEC DE LA SALUT

Resultats: Sènior
1º.- Feliu Esteve (J.A.S.)
2º.- Youssef Baidder (Ind)
3º.- Ahmed Seddik (Ind)
Veterà
1º.- Manel Guillen (J.A.S.) - 1ª.- Lola Espinosa (Los Martes Con Dios)
2º.- Juan M. Prieto (Ind)  - 1ª.- Maite Martín (Nem Ràpid RC)
3º.- Jero Ferrer (Runners SBD)  - 3ª.- Mònica Marín (J.A.S.)
Infantil
1º.- Mohamed Boukhzar (ind) - 1ª.- Ainara Reyes (J.A.S.)
2º.- Martí Molins (J.A.S.)  - 2ª.- Ambar Tomàs (J.A.S.)
3º.- Arnau Codina (J.A.S.)  - 3ª.- Adriana Miquel (J.A.S.)
Sabadell 15/5/2017
Pòdiums Cros de L'Aplec de La Salut 2017
.........................................................................
CAMPIONAT D'ESPANYA PENTATLÓ DE LLANÇAMENTS i DECATHLÓ
1º.- Ricard Rof M-55- Decathló
2ª.- Montse Paños F-50 - Pentatló (2978 p.)  Rècord de Catalunya
>> Crònica esdeveniment <<
Logroño 13-14/5/2017   RESULTATS
......................................................................... 
CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS CADET
8a posició per l'equip masculí
3a posició per l'equip femení
El Prat de Llobregat 13/05/2017 - RESULTATS
......................................................................... 
CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS INFANTIL
19a posició per l'equip masculí
9a posició per l'equip femení
El Prat de Llobregat 13/05/2017 - RESULTATS
......................................................................... 
CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS ALEVÍ
19a posició per l'equip masculí
12a posició per l'equip femení
El Prat de Llobregat 13/05/2017 - RESULTATS
.........................................................................
FINAL CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS A

7a posició a la final. Discreta actuació de l'equip conjunt a la final disputada a Cornellà. En aquesta ocasió han pesat algunas baixes dels titulars habituals per mesurar l'autèntic potencial del conjunt. De tots els participants podem destacar les actuacions de:
2n.- Aitor Martín - 800 m.ll. (1'54"80)
2n.- Roger Sans - 3000 m.obs (9'32"71)
3r.- Arian Ramos - 400 m.ll. (50"00)
3r.- Llorenç Esteve - 1500 m.ll. (4'06"96)
3r.- Rafael Fernández - disc (38,16)
3r.- 4x400 (Cámara-Esteve-García-Ramos)
1a.- Ana Pinero - perxa (3,80)
2a.- Mar García - 100 m.ll. (12"45)
2a.- Laia Casajoana - 1500 m.ll. (4'39"58)
2a.- Marta Pérez - alçada (1,58)
Cornellà 7/05/2017 - RESULTATS - FOTOS (J.Amiel) FOTOS (T.Tovar)
......................................................................... 
VI CROS DE MATADEPERA
Matadepera 14/5/2017 RESULTATS
.........................................................................                            
                               ABRIL 2017
1a Jornada CAMPIONAT D'ESPANYA DE CLUBS
El passat dissabte dia 29 va celebrar-se la primera jornada de la lliga de clubs de 1ª divisió. Lleida ha estat la seu de tots dos equips, amb un objectiu clar, mantenir la categoria. La jornada però va ser complicada i no es van assolir els pronostics inicials, intentar aconseguir els màxims de punts per estar en el grup dels 8 millors clubs, una fita que asseguraria, un any més, la permanència. No va ser possible i, homes i dones, van ocupar l'última plaça dels seus respectius quadrangulars. S'haurà d'esperar al proper dia 20 de maig, 2a jornada, per començar a mesurar el potencial real de tots dos equips i lluitar en l'encontre final, on només competeix un atleta per prova, per estar la temporada vinent entre els 16 millors equips de la 1a categoria nacional espanyola. Els atletes més destacats d'aquesta primera jornada han estat:
1a.- Mar García - 100 m.ll. (12"62) - 2a.- 200 m.ll. (26"07)
1a.- Laia Casajoana - 800 m.ll. (2'16"26)
1a.- Maria Artero - alçada (1,60)
2a.- Julia Izquierdo - llargada (5,01)
2a.- Ana Pinero - perxa (3,60)
1r.- Equip 4x400 femení (Casado-Piñera-Carmona-Casajoana) (4'10"83)
1r.- Marc Tomey - perxa (4,50) - 3r.- Roger Gomà (4,30)
1r.- Dani García - 400 m.t. (54"94)
1r.- Aitor Martín - 800 m.ll. (1'54"84)
1r.- Manel Fuentes - 200 m.ll. (22"85)
2n.- Adrian Ramos - 400 m.ll. (50,47)
2n.- Abel Casali - 1500 m.ll. (3'59"02)
3r.- Roger Sans - 3000 m.obs (9'48"92)
1r.- Equip 4x400 masculí (Ramos-Cámara-Esteve-Martín) (3'23"36)
Lleida 29/04/2017 - RESULTATS -  HOMES - DONES  - FOTOS (J.Amiel) - FOTOS (P.Tibau)
.........................................................................
2a jornada CAMPIONAT DE CATALUNYA CLUBS
Les pistes municipals de Castellar del Vallès han estat la seu de la 2a jornada del campionat de Catalunya de clubs (Grup D). Es disputaven les proves que restaven dins el calendari oficial.
El resultat, igual que va passar el dissabte dia 7, ha estat excel·lent. Primers de grup i bitllet per la final on competiran els 8 millors clubs catalans. La puntuació final situa la J.A. Sabadell en 7a posició conjunta homes-dones.
Els atletes més destacats d'aquesta segona jornada han estat:
1º.- Abel Casali - 1500 m.ll. (4'04"34)
1º.- Marc Tomey - perxa (4,60) - 2º.- Roger Gomà (4,60)
2º.- Victor Cano - triple (12,98)
1º.- Rafael Fernández- martillo (49,50)
1ª.- Laia Casajoana- 1500 m.ll. (4'45"91)
1ª.- Cristina Pérez - 100 m.t. (15"94)
1ª.- Maria Artero - alçada (1,61) - 2ª.- Marta Pérez (1,61)
2ª.- Montse Paños - pes (8,51)

Castellar 23/04/2017 - RESULTATS
FOTOS
(S.Pou) - FOTOS (J.Amiel) - FOTOS (M.Merino)
.........................................................................
FINALCAMPIONAT DE CATALUNYA DE RELLEUS (Cadet)
Bronze - 4x300 - M.Cortes-I.Montes-G.Surroca-C.Urban (3'00"30) Mataró 22/04/2017 - RESULTATS.........................................................................
1a jornada CAMPIONAT DE CATALUNYA CLUBS
El passat dissabte dia 7 va disputar-se a les nostres instal·lacions la primera jornada del Campionat de Catalunya de clubs. La J.A.S. ha estat enquadrada en el grup D.
Son dues jornades de les quals sortiran els 8 millors clubs, comptabilitzats els punts obtinguts per taula internacional, que donaran l'opció a lluitar pel campionat. En la primera jornada la J.A.S. va encapçalar la classificació, amb la U.A. Terrassa i el C.A. Granollers en segon i tercer lloc respectivament. Tot i ser una competició d'equip destacarem els primers llocs de:
1º.- Aitor Martín - 800 m.ll. (1'56"41)
1º.- Llorenç Esteve - 5000 m.ll. (15'28"32)
1º.- Daniel García - 400 m.t. (56"41)
1º.- Daniel Leal - llargada (6,47)
1º.- Didac Expósito - pes (12,35)
1ª.- Laia Casajoana- 800 m.ll. (2'20"65)
1ª.- Ana Mª Pinero - perxa (3,40)
1ª.- Julia Izquierdo - triple (10,72)
Sabadell 8/04/2017 - RESULTATS
FOTOS  (S.Pou) - FOTOS (M.Merino)
.........................................................................
JORNADA PRÈVIA CAMPIONAT DE CATALUNYA DE RELLEUS (Benjamí)
El Prat de Llobregat 7/04/2017 - RESULTATS  
.........................................................................
CAMPIONAT DE CATALUNYA UNIVERSITARI
Excel·lent resultat dels nostres representants al Campionat de Catalunya Universitari:
1ª.- María Artero- alçada (1,66)
1º.- Feliu Esteve - 400 m.t. (58"74)
3ª.- Cristina Pérez- 400 m.t. (1'22"59)
Manresa 1/04/2017 - RESULTATS
.........................................................................
JORNADA PRÈVIA CAMPIONAT DE CATALUNYA DE RELLEUS (Alev-Inf-Cadet)
Vic 1/04/2017 - RESULTATS    
.........................................................................  
CRITERIUM DE LLANÇAMENTS VETERÀ
Sabadell 2/4/2017 - RESULTATS 

.........................................................................

                                MARÇ 2017

VI CURSA DEL RODAL DE SABADELL
Podium femení:
1ª.- Laia Casajuana -J.A.S.
2ª.- Neus Vidal - C.N.S.
3ª.- Samantha Miquel - C.N.S.
4ª.- Eva Gómez - Trail UES Sabadell
5ª.- Genifer Baeza
Podium masculí:
1º.- Marc Otero - J.A.S.
2º.- Albert Pineda - J.A.S.
3º.- Enric Basallote- C.N.S.
4º.- Yassine Ougali - J.A.S.
5º.- Miquel Fresneda - J.A.S.
Sabadell 26/03/2017 - RESULTATS
.........................................................................
CAMPIONAT DE CATALUNYA DE 1000 + Reunió de fons
Actuació atletes J.A.S.
2º.- Alejandro Avellaneda - promesa (32'18"12)
12º.- Albert Pineda - Absolut (32'58"79)
5º.- Frederic Borrell - M 40-44 (34'12"01)
Santa Colome de Gramenet 25-03-2017 - RESULTATS  .........................................................................
CAMPIONAT D'ESPANYA DE CROS PER AUTONOMIES CADET-JUVENIL (CSD)
Actuació atletes J.A.S.:
9ª.- Carla Dominguez - cadet
Catalunya 2ª per equips
Don Benito 26/03/2017 - RESULTATS

..........................................................................

CAMPIONAT D'ESPANYA CADET
Actuació atletes J.A.S.
2º.- Bernat Esteve - perxa (4,21)
4ª.- Carla Dominguez - 3000 m.ll. (10'28"22)
7ª.- Alejandra Camps - 3000 m.ll. (10'45"97)
s/f.- Carla Urban - 1000 m.ll. (3'10"68)
s/f.- Mariona Cortés - 1000 m.ll. (3'08"13)
s/f.- Miquel Borras - 1000 m.ll. (2'46"19)
s/f.- Pau Pascual - 60 m.ll. (7"52)
Antequera 18/19-03-2017 - RESULTATS - FOTOS (S.Pou)  
..........................................................................
1r GRAN PREMI DE MARXA "Ciutat de Gavà"
Actuació atletes J.A.S.: 2ª.- Ivet Gómez - 1.000 m.m. (6'03"0) - benjamí   
2ª.- Mª Teresa Estaun - 3000 m.m. (19'48"9) - veterà 
6ª.- Queralt Cortés - 2000 m.m. (13'09"2) - aleví
14ª.- Ona Gómez - 3000 m.m. (20'19"2) - infantil
Gavà 18/03/2017 - RESULTATS

..........................................................................

CAMPIONAT D'ESPANYA JUVENIL
Actuació atletes J.A.S.
1º.- Marc Tomey - perxa (4,72)
4º.- Eloi Santafé - Combinades - (4.673 p)
s/f.- Alicia Davila - 800 m.ll. (2'21"95)
s/f.- Yassine Ougali  - 1500 m.ll. (4'22"72)
Sabadell 11/12-03-2017 - RESULTATS - FOTOS (J.Amiel)
..........................................................................
CAMPIONAT D'ESPANYA CROS INDIVIDUAL

14ª.- Laia Casajoana- júnior -
(Catalunya 4a per equips).
57ª.- Mercè Guerra - promesa -
(Catalunya 7a per equips).
Gijón 12-3-2017 - RESULTATS
..........................................................................
CAMPIONAT D'ESPANYA VETERÀ

Actuacions més destacades: 1ª.- Teresa Vegas F-60 - 3000 m.ll. (12'22"65)
2º.- José Permanyer M-65- 400 m.ll. ( 1'15"26)
2º.- 4x200 M-50 - (J.Madí-R.García-J.Garay-J.Villalba) - (1'58"63)
Madrid 10/11/12-03-2017  RESULTATS

..........................................................................

CAMPIONAT DE CATALUNYA CADET
Actuació atletes J.A.S.
1ª.- Carla Dominguez - 3000 m.ll. (10'36"04)
3º.- Bernat Esteve - perxa (4,00)
3º.- Francesc Leal - pes (12,68) 6º.- Pau Pascual - 60 m.ll. (7"47)
5ª.- Alejandra Camps - 3000 m.ll. (10'53"48)
5ª.- Clara Llovera - triple (10,67)
6ª.- Mariona Cortes - 1000 m.ll. (3'12"41)
8ª.- Gisela Surroca - 600 m.ll. (1'46"72)
10ª.- Carla Urban - 1000 m.ll. (3'14"14)
11º.- Roger Martín - llargada(5,04)
s/f.- Sara Díaz - 60 m.ll. (8"54)
s/f.- Miquel Borras - 1000 m.ll. ( 2'52"58)
Sabadell 05-03-2017 - RESULTATS - FOTOS (J.Avellaneda)
..........................................................................
CAMPIONAT DE CATALUNYA INFANTIL

Actuacions més destacades:
2º.- Miquel Prenafeta- 2000 m.ll. (6'26"81)
2ª.- Laura Delgado- alçada (1,49)
7ª.- Laura Delgado- triple (9,45)
4ª.- Martina Navarro- perxa (2,30)
1º.- Celia Navarro- perxa (2,00)
Sabadell 04-03-2017  RESULTATS
..........................................................................
CAMPIONAT D'ESPANYA MARXA EN RUTA

1ª.- Christel-hanna Schustakowitz W-70 10 km.m. Ruta (1h14'49")
El Hierro 5-03-2017  RESULTATS 

..........................................................................

                                FEBRER 2017

 

CAMPIONAT D'ESPANYA CROS CURT I LLARG

L'equip masculí de cros llarg absolut es classifica en la 25 ena posició. (C.Cera-P.Ordoñez-A.Pineda-M.Otero).
L'equip masculí de cros curt aconsegueix la 16 ena posició. (LL.Esteve-A.Avellaneda-A.Casali-F.Aguila-J.Losada).
Equip juníor 18è (A.Ouchbad-F.Esteve-P.Roig-J.Piñana-M.Bouirig-K.Molina).
Equip juvenil masculí 6è (A.Ait-Y.Ougali-G.De La Cruz-J.Parera-X.Hernandez-P.Anton).
Equip cadet femení 2n (C.Dominguez-A.Monroy-C.Urban-A.Camps-M.Cortes-B.Camps).
Equip cadet masculí 21è. (J.De La Torre-N.Younes-M.Borras-D.Torres-Bubio-A.Castro) .
Oropesa 26-02-2017 - RESULTATS
..........................................................................
CAMPIONAT DE CATALUNYA JUVENIL

1º.- Eloi Santafé - 200 m.ll. (22"75)
1º.- Eloi Santafé - 60 m.t. (8"06)
1ª.- Alicia Dàvila - 800 m.ll. (2'26"40)
2º.- Marc Tomey - perxa ( 4,50)
8º.- Josep Torres - 200 m.ll. (23"59)
8º.- Nil Roig - 400 m.ll. (54"77)
8º.- Martí Manyosa - triple (11,93)
5ª.- Mireia Serrat - 400 m.ll. (1'01"84)
s/f.- Judit Polo - 60 m.t. (9"61)
Sabadell 25-02-2017 - RESULTATS - FOTOS (J.Amiel) - FOTOS (M.Merino) ..........................................................................
CAMPIONAT DE CATALUNYA VETERÀ P.C.

Actuacions més destacades: 1º.- Jose Permanyer - 60 m.ll. M-65 (9"99)
1º.- Jose Permanyer - 200 m.ll. M-65 (33"49)
1º.- Jose Permanyer - 400 m.ll. M-65 (1'15"88)
1º.- Joaquim Mas - 400 m.ll. M-70 (1'20"29)
1º.- Joaquim Mas - 800 m.ll. M-70 (3'07"94)
1º.- Joaquim Mas - 1500 m.ll. M-70 (6'11"86)
1º.- Antoni Creus - 60 m.t. M-50 (9"15)
1ª.- Teresa Vegas - 3000 m.ll. W-60 (12'07"21)
1ª.- Montserrat Paños -pes W-50 (9,82)
2º.- Pere Pasamonte - 400 m.ll. M-40 (55"14)
2º.- Didac Expósito - pes M-35 (12,39)
2º.- Fernando Alonso - pes M-50 (10,27)
3º.- Josep Surroca - 400 m.ll. M-40 (55"32)
3º.- Josep Gavarró - pes M-35 (9,58)
3ª.- Mª Teresa Estaun - 3000 m.m. (20'35"93)
Sabadell 26-02-2017  RESULTATS - FOTOS (J.Amiel)
..........................................................................
CAMPIONAT D'ESPANYA PROMESA DE 1500 m.ll.
Llorenç Esteve aconsegueix la 4a posició.
Madrid 24-02-2017  RESULTATS 

............................................................................................................

CAMPIONAT D'ESPANYA ABSOLUT P.C.
Dos representants de la J.A.S. a l'absolut estatal:
s/f.- Mar García - 60 m.ll. (7"91)
s/f.- Aitor Martín - 800 m.ll. (1'55"01)
Madrid 19-02-2014 - RESULTATS - FOTOS (T.Tovar)

............................................................................................................

CAMPIONAT DE CATALUNYA PROVES COMBINADES JUVENIL
6è.- Eloi Santafé - 4283 p.
Sabadell 18-02-2017 - RESULTATS

........................................................................................

CAMPIONAT DE CATALUNYA LLANÇAMENTS D'HIVERN
7è.- Josep Gabarró - martell (34,67) - Absolut
3º.- David Herrero - javelina (43,46) - Juvenil
4t.- Francesc Leal -Disc (34,70) - Cadet
Sabadell 19-02-2017  RESULTATS (Abs) - RESULTATS (Jv-Cd)

............................................................................................................

TROFEU SABADELL PROMOCIÓ (Pista coberta)  
11/12/16 - 1ª jornada -    RESULTATS - FOTOS  (Diana Tobau) - FOTOS (J.Amiel)
18/12/16 - 2ª jornada -    RESULTATS - FOTOS (J.Amiel)
8/01/17 - 3ª jornada -     RESULTATS - FOTOS (J.Amiel)
15/01/17 - 4ª jornada -    RESULTATS - FOTOS (J.Amiel)
22/01/17 - 5ª Jornada -   RESULTATS - FOTOS (J.Amiel) - FOTOS (C.Fernández)
4/2/17    - 6ª Jornada -    RESULTATS     19/2/17 - FINAL - RESULTATS - FOTOS (J.Amiel)
FOTOS
(M.Merino)

............................................................................................................

Campionat de Catalunya  individual i clubs
Actuació més destacades atletes J.A.S.:7ª.- Carla Dominguez - cadet - (J.A.S. 4a per equips)
20.- Naim Younes- cadet - (J.A.S. 7è per equips)
39ª.- Judith Bermudez- juvenil
8º.- Aoub Ait - 10è.- Yassin Ougali - juvenil - (J.A.S. 1r per equips)
5ª.- Laia Casajoana - 23ª.- Ana Dominguez - júnior
15º.- Ayoub Ouchbab - 22º.- Pol Roig - júnior - (J.A.S. 4a per equips)
17º.- Carlos Cera - 22º.- Pere Ordoñez - sénior - (J.A.S. 4a per equips)

Caldes de Malavella 12-02-2017 - RESULTATS - FOTOS (M.Merino) - FOTOS - (A.Cerdeira) -
FOTOS
(D.Meumann)

............................................................................................................

Campionat d'Espanya promesa
Actuació atletes J.A.S.:
7º.- Roger Gomà - perxa (4,35)
10º.- Eduard García - perxa (4,35)
11ª.- María Artero - alçada - (1,57)
s/f.- Mar García- 60 m.ll. (8"00)
Llorenç Esteve - 1.500 m.ll.
Mercé Guerra - 3.000 m.ll. - Ab
Joan Losada - 800 m.ll. - Ab
Madrid 11/12-02-2017 - RESULTATS

............................................................................................................

Campionat de Catalunya júnior
Actuació atletes J.A.S.: 2ª.- Marta Pérez - Alçada (1,61)
2ª.- Julia Izquierdo - Llargada (5,30)
5º.- Feliu Esteve - 400 m.ll. (52"37)
5º.- Daniel Leal - Llargada (6,42)
Sabadell 11-02-2017  RESULTATS - FOTOS (J.Amiel)

............................................................................................................

Campionat de Catalunya absolut P.C
Actuació atletes J.A.S.: 1º.- Aitor Martín - 800 m.ll. (1'54"09)
2ª.- Ana Pinero - perxa (3,80)
2ª.- Maria Artero - alçada (1,63)
3º.- Abel Casali - 1500 m.ll. (3'58"00)
4ª.- Marta Pérez - alçada (1,60)
5º.- Didac Expósito - pes (12,12)
6º.- Manel Fuentes - 60 m.ll. (7"05)
10ª.- Julia Izquierdo - llargada (5,15)
8º.- Marc Tomey - perxa (4,60)
10º.- Marc Pages - alçada (1,87)
12.- Eduardo García - perxa (4,20)
12.- Roger Gomà - perxa (4,20)
12º.- Martí Manyosa - triple (12,00)
s/f.- Mar García - 60 m.ll. (7"97)
Sabadell 5-2-2017   - RESULTATS - FOTOS (J.Amiel)

............................................................................................................

Campionat d'Espanya Mitja Marató
10º.- Marc Otero - M-40
261º.- Albert Pineda
Granollers 5-02-2017 - RESULTATS

............................................................................................................

Campionat de Catalunya de cros individual - Clubs veterans
(Cros de Caldes de Malavella)            
2ª.- Mercé Guerra - promesa
8º.- Roger Sans - promesa
12º.- Joan Marí - juvenil
3º.- Kevin Molina - júnior
1ª.- Teresa Vegas - W-60
29º.- Luis Molina - M-35
26º.- Jordi Vallespin - 37.- Josep Roig (M-45)
9º.- Albert Lloret - 14º.- Roman Mota (M-50)
3º.- Joaquim Mas - M-70
8º.- Equip veterà - M-45 - 50
Caldes de Malavella 5-02-2017 - RESULTATS

............................................................................................................

Copa de clubs cadet
L'equip cadet aconsegueix la 8a plaça.
Actuacions més destacades:1º.- Pau Pascual - 60 m.ll. (7"48)
2º.- Bernat Esteve - perxa (4,15)
Saragossa 5-02-2017 - RESULTATS - FOTOS

............................................................................................................

                                GENER 2017
56è CROS SANT SEBASTIÀ
Carlos Cera (J.A.S.), i Mireia Pons (C.A. Cerdanyola), s'adjudiquen la 56a edició del Cros Sant Sebastià.
El C.N.S. guanyador en ambdues categories per equips.  Sabadell 29-01-2017
>> RESULTATS << - FOTOS (J. Amiel)

............................................................................................................

Campionat de Catalunya promesa
1ª.- Mercè Guerra - 3000 m.ll. (10'24"25)
2ª.- Maria Artero - Alçada (1,63)
3º.- Llorenç Esteve (1'55"51) - 5º.- Joan Losada - 800 m.ll. (1'57"21)
3º.- Eduardo García - Perxa (3,85)
6º.- Llorenç Esteve - 1500 m.ll. - (4'24"71)
Sabadell  29/1/2017 -
RESULTATS - FOTOS (J.Amiel) - FOTOS (T.Tovar) - FOTOS (P.Tibau)

............................................................................................................

Campionat de Catalunya de clubs infantils
5è lloc per l'equip femení. Sabadell  28/1/2017 - RESULTATS

............................................................................................................

Campionat de Catalunya de clubs veterans
L'equip masculí aconsegueix la 6a posició Sabadell  29/1/2017 - RESULTATS - FOTOS (R.Gràcia)

............................................................................................................

CNAT D'ESPANYA DE RELLEUS MIXTES
L'equip de la J.A.S. es classifica 4t en la primera edició d'aquesta modalitat.
J.Losada -N.Morillas-M.Guerra-A.Casali Santiponce (Sevilla) 15/1/2017 - RESULTATS
............................................................................................................
LXXIV Cros Internacional d'Elgoibar
Tres atletes de la J.A.S. van formar part de la selecció catalana al cros internacional d'Elgoibar.
Individualment Carla Dominguez va ser la més destacada dels nostres, 3a a la categoria infantil.
Els altres representants van ser Paola Carmona (35a júnior), i Ayoub Ait Addi (11è juvenil).
22/1/2017 - Elgoibar - RESULTATS -
FOTOS (R.Vega)
............................................................................................................
CAMPIONAT DE CATALUNYA CROS CURT
L'equip masculí aconsegueix la 4a posició (Avellaneda, Casali, Sans, Losada)
Riudellops  22/1/2017 - RESULTATS
............................................................................................................
CAMPIONAT DE CATALUNYA CLUBS CADETS
Tercer lloc per l'equip maculí i 5è pel femení. Sabadell  21/1/2017 - RESULTATS
............................................................................................................
CNAT D'ESPANYA DE RELLEUS MIXTES
L'equip de la J.A.S. es classifica 4t en la primera edició d'aquesta modalitat.
J.Losada -N.Morillas-M.Guerra-A.Casali
Santiponce (Sevilla) 15/1/2017 - RESULTATS
............................................................................................................
CNAT CATALUNYA CLUBS SUB-20
L'equip masculí aconsegueix la 4a plaça empatats a punts amb el tercer classificat. Les noies es classifiquen en desena posició.
Sabadell 14/1/2017  RESULTATS - FOTOS (J.Amiel)
FOTOS (T.Tovar) - FOTOS (M.Romero)
FOTOS (JJ.Vico)
............................................................................................................
XXXV Cros internacional d'Itàlica
Actuació molt destacada la de Mercè Guerra, 2a a la cursa sènior. 2ª.- Mercè Guerra - 14ª.- Nuria Morillas - Sènior
Santiponce (Sevilla) 15/1/2017 - RESULTATS
............................................................................................................
35è Cros Vila de Ripollet
A destacar la victòria a la cursa absoluta de l'atleta Carlos Cera i la de Roger Sans a la categoria promesa.
3º.- Biel García - prebenjamí
7ª.- Laia García - benjamí
3ª.- Ivet Martí - aleví 
5ª.- Victoria Martínez - infantil
5ª.- Marina Sánchez - cadet  
3ª.- Judith Bermúdez - juvenil
3º.- Kevin Molina - júnior  
1º.- Roger Sans - promesa
1º.- Carlos Cera - senior
6º.- Josep Surroca - Luis Molina - veterà
7ª.- Sara Beltran - popular

Ripollet /1/2017 - RESULTATS
............................................................................................................
Campionat de Catalunya Clubs A (Pista coberta)
4t lloc per l'equip femení i 6è pel masculí. En el decurs del campionat l'atleta Ana Pinero ha establert un nou rècord absolut "indoor" de Sabadell en perxa (3,80). RESULTATS - Sabadell 8/1/2017 - FOTOS (Teo Tovar) - FOTOS (J.Amiel)
............................................................................................................
                            DESEMBRE 2016  
Rodant pel Riu Ripoll
Albert Pineda (J.A.S.) i Ragna Debats s'imposen a la quinzena edició de la cursa.
RESULTATS  - PREMIACIONS  Sabadell 26/12/2016
............................................................................................................
38è Cros ciutat de Vic
Actuacions més destacades:
4a.- Ainara Reyes - Infantil
7a.- Carla Dominguez - Cadet
3a.- Meritxell Raimundo - Juvenil
3r.- Yassim Ougali - 8è.- Jordi Parera - Juvenil
12è.- Pol Roig - Junior
2a.- Laia Casajoana - Junior
2n.- Alejandro Avellaneda - 7è.-Joan Losada - Promesa
1r.- Abel Casali - 2n.- Pere Ordoñez - 3r.- Carlos Cera - 7è.- Francesc Aguila - 10è.- Roger Martí - Senior
7è.- Josep Roig - Vet M-45
Vic 18/12/2016 - RESULTATS
............................................................................................................
Presentació equips JAS - Lliurament premis JAS - PREMIATS
16/12/2016 - FOTOS (J.Amiel)
 ............................................................................................................                              
15è Cros de Banyoles
Actuacions més destacades:
14ª.- Arlet Prats - Prebenjamí
34è.- Benet Prieto - Benjamí
17è.- Roger Martí - Sènior
3ª.- Laia Casajoana - 8ª.- Paola Carmona - Júnior
4ª.- Meritxell Raimundo - Juvenil
3ª.- Carla Dominguez - Cadet
16è.- Pol Roig - Júnior
3r.- Ayoub Ait - 4t - Yassin Ougali - Juvenil
7è - Josep Roig - Joaquim Mas - Veterà C
Banyoles 11/12/2016 - RESULTATS
............................................................................................................
56è Cros Vila de Granollers
Actuacions més destacades:
18è.-   Biel García - Prebenjamí
107ª.- Laia García - Benjamí
18ª.-  Ivet Martí - 19ª.- Mireia Delgado - Aleví
19è.-  Lluis Quiles - 20è.-Cesc Buxó - 21è.- Joan Gómez - Aleví
4ª.-   Ainara Reyes - 21ª.- Laura Delgado - Infantil
1r.-    Miquel Prenafeta - 32è.- Arnau Vila - Infantil
14è.-  Naim Younes - 34è.- Miquel Borras - Cadet
4ª.-    Carla Dominguez - 19ª.- Carla Urban - Cadet
7ª.-    MeritxellRaimundo - 11ª.- Marta Romance - Juvenil
7ª.-    Paula Carmona - Junior
6è.-   Ayoub Ait - 26è.- Yassine Ougali - Juvenil. (1r.- Equip Juvenil)
21è.- Ayoub Ouchbab - Junior
27ª.- Samantha Arista - Promesa
11è.- Albert Pineda - 15è.- Abel Casali - Sènior
13è.- Josep Surroca - M-35
59è.- Rafael García- M-50
Granollers 4/12-2016
RESULTATS - FOTOS (J.Amiel)
............................................................................................................
                           NOVEMBRE 2016
............................................................................................................
XXXIX Cros Vila de Castellar
3r.- Marc Otero - sènior
6è.- Frederic Borrell - sènior
Castellar 27/11/2016 - RESULTATS
............................................................................................................
Festa social. Entrega d'insignies.Sabadell
27/11/2016 - FOTOS (J.Amiel)
............................................................................................................
Interviu a Kurt Kaschke (President de l'Europea Master Athletics - EMA)
............................................................................................................
18è Cros Ciutat de Girona
Actuacions més destacades:5è- Ayoub Aitddi - 8è.- Yassin Ougali - Juvenil
5a.- Meritxell Raimundo - Juvenil
8a.- Paola Carmona- Júnior
6è.- Pere Ordoñez - Sènior
Girona 20/11/2016 - RESULTATS - FOTOS(D.Meumann)
............................................................................................................
45è Cros Antoni Amorós
2n.- Frederic Borrell - veterà A
5è.- Roman Mota - veterà B
4t.- Rafael García - veterà C
7è.- Antoni Traver - veterà C
Santa Coloma de Gramenet 20/11/2016 -RESULTATS
............................................................................................................
47è Cros ciutat de Mataró
Actuacions més destacades: 3r- Ayoub Aitddi - Juvenil - 8è.- Ayoub Ouchbab - Júnior
5a.- Meritxell Raimundo - Juvenil - 2a.- Laia Casajoana - Júnior
8a.- Paula Carmona - Júnior - 2a.- Mercè Guerra - Promesa
3r.- Josep Surroca - Vet-VA - 4t.- Antoni Traver - Vet-VC - Cros ciutat de Mataró (relleus)
2n.- J.A.Sabadell (Casali-Guerra-Losada-Morillas)
Mataró 13/11/2016 - RESULTATS - FOTOS -  (JJ.Vico)
............................................................................................................
18è Cros de Sant Cugat 2n.- Marc Otero, 3r.- Frederic Borrell - 4t.- Francesc Aguilar - Absolut
2.- Kevin Molina - Juvenil
2a.- Adriana Caus - Prebenjamí
Sant Cugat 13/11/2016 - RESULTATS
............................................................................................................
2ª Jornada Campionats del Vallès

La J.A.S. revalida el títol de campió Vallès a la classificació conjunta homes i dones. L'equip masculí va ser 1r. (1r.- J.A.Sabadell - 2n.- U.A.Barberà - 3r.- C.A.Granollers)
Les noies van classificar-se en 2a posició (1a.- C.A.Sant Celoni - 2a J.A.Sabadell - 3r.- U.A.Barberà)  RESULTATS (2ª jornada)
FOTOS (CA Sant Celoni) - FOTOS (Atletisme.cat) - FOTOS (M.Merino)
............................................................................................................
Campionat del Món veterà
Ramón Gallifa 5è M45 - 3000 m.obs. (11'53"67) al 22è Campionat del Món de Veterans (Perth, AUS)
............................................................................................................
Intercity marxa - 10 m Ruta

La ciutat de Triestre (Croàcia), ha estat la seu de l'encontre de marxa que cada any es celebra a una seu diferent. Aquesta edició estat marcada pels excel·lents registres dels nostres representants amb un rècord d'Espanya W-70 i un rècord absolut de Sabadell. Per equips es va assolir la 4a plaça.
2ª.- Christel Schustakowitz W-70 - (1:08:32)  - Rècord d'Espanya
1º.- Manel Gómez M-40 - (45'30") - Rècord de Sabadell absolut
5º.- Francisco López M-40 - (1:03:36)
Triestre (Croàcia) - 30/10/16 - FOTOS
............................................................................................................
1ª Jornada Cnats del Vallès
Disputada la primera jornada dels campionats del Vallès, la JAS encapçala la classificació conjunta homes/dones amb 111 punts. En segon lloc el CA Sant Celoni i en tercer C.A. Granollers.  RESULTATS
FOTOS (Miquel Merino) - FOTOS (CA Sant Celoni) - FOTOS (D.Tubau)
............................................................................................................