RECULL DE NOTÍCIES I RESULTATS TEMPORADA 2017-2017 - (2016-2017)

  RECULL DE NOTÍCIES I RESULTATS TEMPORADA 2016-2017 - (2016-2017)
                                                                                         
                    
                              JUNY 2018

Campionat de Catalunya absolut
 Actuació atletes JAS:

3º.-Daniel Ponce - 400 m.ll. (48"91)
3ª.-Mercè Guerra - 3000 m.obs. (10'53"84)
4ª.-Laia Casajoana - 1500 m.ll. (4'29"71)
6º.-Llorenç Esteve - 1500 m.ll. (3'53"01)
6º.-Pere Ordoñez - 5000 m.ll. (15'27"69)
7ª.-Marta Pérez - alçada (1,55)
7º.-Roger Gomà - perxa (4,55)
10.-Xavier Beorlegui - llargada (6,64)
10.-Daniel Balateu - javelina (41,71)
8ª.-Sheila Dobón - triple (11,64)
8º.- Luis Grima - 800 m.ll. (1'56"54)
s/f.-Arian Ramos - 400 m.ll. (49"03)
s/f.- Adrià Torrents - 100 m.ll. (11"17)
s/f.-Veronica Casado - 400 m.ll. (1'00"62)
Barcelona 1-07-2018 - RESULTATS - FOTOS (P.Tibau) - FOTOS (T.Tovar)
...........................................................
Campionat d'Espanya Sub 16
Actuació atletes JAS:
4ª.-Carla Dominguez - 3000 m.ll. (10'13"57)
12ª.-Alejandra Camps - 1500 m.ob (5'26"47)
s/f.-Miquel Borras - 1000 m.ll. (2'42"07)
s/f.-Oriol Puig - 100 m.ll. (12"02)
s/f.-Hector Rodríguez - 100 m.t. (14"67)
s/f.-Neo Balart - 100 m.t. (15"30)
s/f.-Neo Balart - 300 m.t. (43"94)
s/f.-Gisela Surroca - 300 m.ll. (43"23)
s/f.-Carla Urban - 600 m.ll. (1'40"72)
Alex Vinuesa - Alçada (SM)
Castellón 30/1-07-2018 - RESULTATS - FOTOS (C.Fernandez)
...........................................................................

Campionat d'Espanya Master

Actuacions més destacades:
1º.-Antoni Creus M50 - tanques altes (14"99) Rècord del Cnat
1º.-Antoni Creus M50- 400 m.t. (1'02"69)
1ª.-Montse Paños F50- martell (31,96)
1ª.-Montse Paños F50 - martell pesat (10,79)
2ª.-Montse Paños - disc (27,00)
2ª.-Teresa Vegas F60 - 1500 m.ll. (6'01"63)
2º.-José Permanyer M70 - 400 m.ll. (1'15"35)
3º.-Roman Mota M50 - 400 m.ll. (56"40)
3ª.-Montse Paños F50 - pes (10,37)
3ª.-Patricia Espada F35 - llargada (4,33)
3ª.-Patricia Espada F35 - 400 m.ll. (1'01"75)
3ª.-Teresa Vegas F60 - 5000 m.ll. (22'01"40)
3ª.-Pilar Camarasa F55- martell (26,76)
1º.- 4x100 M50 - Castander-Madí-García-Creus (53"25)
1r.- 4x100 M55 - Garay-Buxó-Rof-Padrosa (55"96)
1r.- 4x400 M50 - Creus-Madí-Castander-Mota (3'58"98) Rècord Catalunya i del Cnat
1r.- 4x400 M55 - Garay-Buxó-Rof-Padrosa (4'38"54)

>> Crònica campionat <<

Vitoria 29/30/1-07-2018 - RESULTATS
...........................................................................

 

Campionat de Espanya Sub 20
Actuació atletes J.A.S.:
3ª.- Laia Casajoana - 1500 m.ll. (4'33"42)
5º.- Marc Tomey - perxa (4,87)
6ª.- Marta Pérez - alçada (1,60)
11ª.- Meritxell Raimundo - 1500 m.ll. (5'00"57)
Murcia 23/24-06-2018 - RESULTATS - FOTOS (F.Salas)
....................................................................
Campionat de Espanya Sub 18
Actuació atletes J.A.S.:
2º.- Eloi Santafé - 110 m.t. (13"94)
5º.- Eloi Santafé - llargada (6,81)
10º.- Bernat Esteve - perxa (4,20)
12º.- Xavier Beorlegui - llargada (6,53)
s/f.- Alicia Davila - 1500 m.ll. (5'21"82)
Gijón 23/24-06-2018 - RESULTATS
....................................................................

Campionat de Catalunya Sub 16

Actuacions mésdestacades:
1ª.- Carla Dominguez - 3000 m.ll. (10'21"49)
2ª.- Carla Urban - 600 m.ll. (1'39"40)
3º.- Miquel Borras - 1000 m.ll. (2'47"59)
3ª.- Alejandra Camps - 1500 m.ll. (5'21"11)
4ª.- Hector Rodríguez - 100 m.t. (15"21)
5ª.- Laura Delgado - llargada (4,88)
5º.- Neo Balart - 100 m.t. (16"27)
6º.- Hector Rodríguez - Pes (11,92)
6ª.- Gisela Surroca - 300 m.ll. (43"18)
7º.- Roger Martínez - 100 m.t. (16"39)
7ª.- Ainara Reyes - 1500 m.ll. (5'52"75)
7ª.- Laura Delgado - alçada (1,48)
8ª.- Berta Camps - 600 m.ll. (1"46"88)
8º.- David Torres - 3000 m.ll. (3'00"79)
8º.- Alex Vinuesa - alçada (1,68)
Barberà del Vallès 23-06-2018 - RESULTATS - FOTOS (S.Pou)
....................................................................

 

Campionat de Espanya de club 1a Divisió femenina
Tot i lluitar fins a l'última prova, les noies no han pogut fer res davant equips més potents. Un resultat totalment decebedor perquè, a una sola atleta per prova, hi havia confiança en el potencial individual de les noies per superar el difícil repte. Han estat 5 temporades a la categoria d'argent de l'atletisme espanyol i no queda més que encoratjar-les a seguir treballant i tomar a lluitar per recuperar una categoria a l'alçada de les seves capacitats. Endavant noies!
Silla (Valencia) 16-06-2018 - RESULTATS
....................................................................
Campionat de Catalunya Clubs Màster
5è lloc per l'equip masculí.
Castellar 17-06-2018 - RESULTATS - FOTOS (J.Hernández)
....................................................................
Campionat de Catalunya Sub10
Actuacions més destacades:
2ª.- Ingrid Molins - 1.000 m.m. (5'53"34)
Castellar 9-06-2018 - RESULTATS - FOTOS (C.Rodríguez) - FOTOS (S.Gilart)
 ....................................................................
Campionat de Catalunya Sub12
Actuacions més destacades:
1º.- Max Peula -60 m.ll. (8"43)
3º.- Martí Codina - 60 m.ll. (8"68)
Castellar 9-06-2018 - RESULTATS - FOTOS (C.Rodríguez) - FOTOS (S.Gilart)
....................................................................
Campionat de Catalunya Sub14
Actuacions més destacades:
6º.- Martí Molins - 1.000 m.ll. (3'02"79)
7ª.- Sofia Atienza - Perxa (2,20)
Castellar 9-06-2018 - RESULTATS
FOTOS (J.Coris) - FOTOS (C.Rodríguez) - FOTOS (S.Gilart)
....................................................................
Campionat de Catalunya Master
Actuacions més destacades:
1r.- Pere Pasamonte M40- 200 m.ll. (23"74)
1r.- José Permanyer M70 - 200 m.ll. (34"16)
1r.- José Permanyer M70 - 400 m.ll. (1'16"59)
1r.- Roman Mota M50 - 800 m.ll. (2'13"98)
1r.- Joaquim Mas M70 - 1500 m.ll. (6'41"42)
1r.- Antoni Creus M50 - tanques altes (15"16)
1r.- Raul Julian M35 - llargada (6,35)
1r.- Raul Julian M35 - triple (12,46)
1r.- Antoni González M55 - 5000 m.m. (27'09"02)
2n.- Ricard Rof M55 - tanques altes (20"03)
2n.- Josep Madí M50 - alçada (1,40)
2n.- Fernado Alonso M50 - martell pesat (12,50)
3r.- Ricard Rof M55 - 200 m.ll. (28"10)
3r.- Ricard Rof M55 - 100 m.ll. (13"66)
3r.- Roman Mota M50 - 400 m.ll. (59"20)
3r.- Antoni Tortosa M50 - tanques baixes (1'19"71)
3r.- Joaquim Mas M70 - 800 m.ll. (3'15"14)
3r.- Jordi Sole M45 - pes (10,40)
3r.- Jordi Sole M45 - martell (32,21)
3r.- Fernado Alonso M50 - disc (29,70)
3r.- Josep Gabarró M40 - martell (35,15)
3r.- Josep Gabarró M40 - martell pesat (10,67)
1a.- Patricia Espada F35 - 400 m.ll. (1'01"53)
1a.- Montse Paños F50 - pes (10,00)
1a.- Montse Paños F50 - martell (31,25)
1a.- Montse Paños F50 - martell pesat (10,42)
2a.- Patricia Espada F35 - 200 m.ll. (28"11)
2a.- Patricia Espada F35 - llargada (4,54)
2a.- Pilar Camarasa F55 -martell (24,65)
2a.- Pilar Camarasa F55 -martell pesat (6,90)
3a.- Teresa Vegas F60 - 1500 m.ll. (6'06"81)
1r.- Equip 4x100 M50 - Castander-Mota-Creus-Tortosa (53"77)
1r.- Equip 4x400 M50 - Castander-García-Creus-Madí (4'17"63)
Mollet del Vallès 9-06-2018 - RESULTATS
....................................................................
Campionat de Catalunya Sub16 (jornada prèvia)
Lleida 10-06-2018 - RESULTATS
....................................................................
Campionat de Catalunya Sub23
Actuacions més destacades:
1a.- Mercè Guerra - 3.000 m.obs. (10'55"84)
2a.- Mercè Guerra - 5.000 m.ll. (18'05"85)
2n.- Daniel Ponce - 400 m.ll. (48"65)
2n.- Roger Gomà - Perxa (4,65)
Barcelona 2-06-2018 - RESULTATS
FOTOS (T.Tovar) - FOTOS (J.Coris) - FOTOS (M.Merino) - FOTOS ( CA Sant Just)
....................................................................
Campionat de Catalunya Sub20
Actuacions més destacades:
1a.- Laia Casajoana - 800 m.ll. (2'12"21) Rècord del campionat
2n.- Marc Tomey - Perxa (4,65)
3a.- Meritxell Raimundo - 1.5800 m.ll. (4'59"23)
3a.- Marta Pérez - Alçada (1,54)
3r.- David Herrero - Martell (37,27)
Barcelona 2-06-2018 - RESULTATS
FOTOS (T.Tovar) - FOTOS (J.Coris) - FOTOS (M.Merino) - FOTOS ( CA Sant Just)
....................................................................
Campionat de Catalunya Sub18
Actuacions més destacades:
1r.- Adrià Torrents - 100 m.ll. (10"96) Rècord del campionat
2n.- Nestor Fernández - 3.000 m.ll. (9'08"52)
2n.- Xavier Beorlegui - Llargada (6,84)
3r.- Abel Arrabal - 5.000 m.ll. (16'40"97)
Barcelona 2-06-2018 - RESULTATS
FOTOS (T.Tovar) - FOTOS (J.Coris) - FOTOS (M.Merino) - FOTOS ( CA Sant Just)
....................................................................
VIII Meeting Internacional Arona de pruebas combinadas
1r.- Eloi Santafé aconsegueix la mínima internacional Sub18 a la prova de Decatló (6.990 p.)
Arona 2/3-06-2018 - RESULTATS
....................................................................

                              MAIG 2018


13è Miting català de verernas i veteranes
Barcelona 27-05-2018 - RESULTATS
....................................................................
Campionat de Catalunya marxa Sub18-20-23
Barcelona 26-05-2018 - RESULTATS
....................................................................
26è Miting Internacional de Palafrugell
Palafrugell 23-05-2018 - RESULTATS
....................................................................
2n Miting Ciutat de Molet
Mollet 23-05-2018 - RESULTATS - FOTOS (A.Raga)
....................................................................
Campionat d'Espanya clubs 1a divisió femenina
La 4a posició assolida enquadra a l'equip femení dins els 8 equips que hauran de lluitar per la permanència. Un encontre que es disputarà a Silla (Valencia), on els dos últims equips classificats perdran la categoria.
Actuacions més destacades:
1a.- Anna Massa - perxa (3,80)
1a.- Laia Casajoana - 1.500 m.ll. (4'40"35)
2a.- Veronica Casado - 400 m.ll. (59"00)
2a.- Carla Dominguez - 3.000 m.ll. (10'19"65)
2a.- Mercè Guerra - 3.000 m.obs. (11'08"73)
2a.- Sheila Dobón - triple (11,74)
3r.- Equip 4x400 - Casado-Espada-Guerra-Casajoana (4'15"65)
Alcorcón 20-05-2018 - RESULTATS
....................................................................
Campionat d'Europa marxa master en ruta
2n.- Antonio González Arrabal M55 - 30 km.m. (2h54'25")
Campió per equips M55
Alicante 18/20-05-2018 - RESULTATS
....................................................................
Campionat de Catalunya Sub14 (jornada prèvia)
Ascó 19-05-2018 - RESULTATS
....................................................................
Campionat de Catalunya Sub12 (jornada prèvia)
Ascó 19-05-2018 - RESULTATS
....................................................................
Campionat de Catalunya Sub10 (jornada prèvia)
Ascó 19-05-2018 - RESULTATS
....................................................................
2a jornada Campionats del Vallès
La J.A. Sabadell revalida el títol aconseguit el 2017
Barberà del Vallès 12-05-2018- RESULTATS - FOTOS (J.Coris)
....................................................................
Campionat d'Espanya 10.000, Pentatló de llançaments i Combinades
1a.- Montse Paños F50 - Pentatló llançaments (2.861 p)
1r.- Pere Ordoñez M45 - 10.000 m.ll. (33'03"13)
2n.- Ricard Rof M55 - Decatló (4.464 p)
5è.- Josep Gabarró M40 - Pentatló llançaments (2.024 p)
6è.- Didac Expósito M40 - Pentatló llançaments (2.007 p)
7è.- Ferran Alonso - Pentatló llançaments (2.358 p)
>> Crònica <<
Gavà 12/13-05-2018 - RESULTATS - FOTOS (J.Lacambra)
....................................................................
Campionat de Catalunya Màster de 10.000 marxa
1º.- Antonio Gonzalez Arrabal M55 - (52'32"6)
Montornés del Vallès 13-05-2018 - RESULTATS
....................................................................
Campionat de Catalunya de clubs Sub 14
11è.- Equip femení
El Prat de Llobregat 12-05-2018 - RESULTATS
....................................................................
Campionat de Catalunya de clubs Sub 12

3r.- Equip masculí
4t.- Equip femení
El Prat de Llobregat 12-05-2018 - RESULTATS
....................................................................
Final Campionat de Catalunya clubs Grup B 
La J.A. Sabadell guanya la final del grup B
El grup B el formen els clubs classificats entre el 9 i 18 lloc, una vegada disputades les dues jornades classificatòries. La J.A. Sabadell va encapçalar la classificació conjunta des de les primeres proves i va resoldre l'encontre amb solvència, fent bons els objectius inicials.
Classificació final:
1r.- J.A. Sabadell      - 216.5 p.
2n.- UA Montsià       - 192 p.
3r.- Unió Colomenca - 188 p.
4t.- CA Laitània        - 172.5 p.
5è.- Pratenc AA        - 165 p.
6è.- Barcelona At     - 165 p.
7è.- CA Tarragona   - 159,5 p.
8e.- CA Granollers   - 154,5 p
Sabadell 6-05-2018- RESULTATS - FOTOS (C.Rodriguez) - FOTOS (P.Tibau)
....................................................................
Campionat d'Espanya de Federacions autonòmiques de proves combinades

Eloi Santafé aconsegueix la medalla d'or a la decatlò Sub 18 (6.724 p), formant part de la selecció catalana.
Malaga 5/6-05-2018 - RESULTATS
....................................................................

 

1a jornada Campionats del Vallès
Barberà del Vallès 1-05-2018 - RESULTATS - FOTOS (C.Rodríguez) - FOTOS (M.Merino)
....................................................................
                              ABRIL 2018
Campionat d'Espanya clubs 1a divisió femenina  
La primera jornada del campionat d'Espanya de clubs de 1a divisió femenina, grup A,
va disputar-se a Sabadell. Vam participar l'Hinaco MonzónISS L'Hospitalet, Image FDR
(Burgos) i la J.A.Sabadell. La lliga la disputen 16 equips que lluitaran per les dues places
d'ascens a Divisió d'Honor. En aquest primer encontre es van complir els pronòstics i
l'ISS L'Hospitalet va dominar amb autoritat des de la primera prova. La JAS, amb un
equip molt renovat, va ser últim d'aquest quadrangular.
El segon encontre, en lloc encara per determinar, establirà els 8 equips que lluitaran
per l'ascens i els altres 8 per evitar les dues últimes posicions que determinaran la 
pèrdua de categoria.
Actuacions més destacades:
1a.- Laia Casajoana - 1500 m.ll.
1a.- Mercà Guerra - 3000 m.obs
2a.- Anna Masa - perxa
3a.- Veronica Casado - 400 m.ll.
3a.- Sheila Dobón - triple
3r.- Equip 4x400 (Dàvila-Casado-Piñera-Casajoana)
Sabadell 28-04-2018- RESULTATS - FOTOS (C. Rodríguez) - FOTOS (T.Tovar)
....................................................................
2a Jornada Campionat Catalunya de clubs  
La JAS repeteix el tercer lloc en la segona jornada del Campionat de Catalunya de clubs.
Les vuit millors marques, per taula internacional, disputaran la gran final.
Sabadell 22-04-2018- RESULTATS - FOTOS (J.Amiel) - FOTOS (C. Rodríguez)
....................................................................
1a Jornada Campionat Catalunya de clubs             
El dissabte dia 14 es va disputar la 1a jornada del Campionat de Catalunya de clubs. La J.A.S., enquadrada en el grup B, aconsegueix la 3a posició provisional una vegada comptabilitzats els punts aconseguits en la classificació conjunta masculina i femenina. La segona jornada, a disputar a Sabadell el diumenge 25, serà decisiva per aconseguir una de les 8 millors puntuacions, puntuades per taula internacional, que donarà dret a disputar la gran final catalana.
Castellar del Vallès 14-04-2018- RESULTATS
....................................................................
7a Cursa del Rodal de Sabadell
Marc Otero (J.A.Sabadell), i Enka Viñas (C.A. Granollers) s'adjudiquen la 7a edició del la cursa del Rodal.
Completen el podium Frederic Borrell (J.A.S) i Xavier Estebanell (C.A. Castellar)en homes. Sara Beltran (J.A.S.) i Esther Domingo (C.N Sabadell).
Sabadell 15-04-2018 - RESULTATS
....................................................................
Jornada prèvia Campionat de Catalunya relleus Sub 10
Santa Coloma de Gramenet 14-04-2018 - RESULTATS
....................................................................
 ACTE PRESENTACIÓ LVI CAMPIONAT DELS VALLÈS
 El passat dilluns 9 d'abril es va celebrar a l'Ajuntament de
Barberà del Vallès la LVI edició dels Campionats del Vallès.
>> Crònica de l'acte <<
Barberà del Vallès 9-04-2018
....................................................................
Campionat de Catalunya Universitari
Lleida 7-04-2018 RESULTATS
....................................................................
III Gran Premi marxa "Ciutat Sant Cugat"
3a.- Ana Dominguez - 5000 m.m. pista (29'14"3)
Sant Cugat 7-04-2018 - RESULTATS
....................................................................
Prèvia Campionat Catalunya relleus Sub12-14-16
Vic 07-04-2018 - RESULTATS - FOTOS (M.Merino)
....................................................................
                     MARÇ 2018

Campionat d'Europa Master
Actuació atletes J.A.S.

6è.- Josep Gabarró M-35 - Martell (34,76)
6è.- Josep Gabarró M-35 - Martell pesat (9,95)
6è.- Josep Surroca M-45 - 800 m.ll. (2'05"82)
6è.- Josep Permanyer M-70 - 400 m.ll. (1'16"78)
7è.- Josep Permanyer M-70 - 4x200 m.ll. (2'13"74)
10è.- Raul Julian M-35 - Llargada (6,08)
11a.- Montserrat Paños W-50 - Pes (9,62)
11a.- Montserrat Paños W-50 - Disc (25,26)
11a.- Teresa Estaun W-55 - 3000 m.ll. (19'39"06)
13è.- Josep Surroca M-45 - 1500 m.ll. (4'26"07)
13a.- Sara Beltran W-35 - 3000 m.ll. (12'34"65)
13a.- Montserrat Paños W-50 - Martell pesat (10,35)
21è.- Josep Permanyer M-70 - 200 m.ll. (33"45)
29è.- Francesc Castander M45 - 400 m (1'00"78)
30è.- Antón Redondo M-35 - 60 m.ll. (7"74)
31è.- Raul Julián M-35 - 60 m.ll. (7"76)
37è.- Francesc Castander M45 - 800 m (2'20"83)
39è.- Ricard Rof M-55 - 60 m.ll. (8"80)
43è.- Josep Mª Madí M-50 - 200 m.ll. (28"09)
DNF.- Ricard Rof M-55 - 200 m.ll.

>> Crònica del campionat <<

Madrid 19/24-03-2018 - RESULTATS
....................................................................

Campionat d'Espanya Sub 16
Actuació atletes J.A.S.

4ª.- Carla Dominguez - 3000 m.ll. (10'31"10)
6ª.- Carla Urban - 600 m.ll. (1'42"46)
15ª.- Alejandra Camps - 3000 m.ll. (10'52"20)
s/f.- Miquel Borras - 1000 m.ll.(2'43"60)
s/f.- Hector Rodríguez - 60 m.t. (9"16)
s/f.- Ainara Reyes - 1000 m.ll. (3'11"26)
Ronda 1.- Roger Martínez - 60 m.t. (10"64)
Ronda 1.- Oriol Puig - 60 m.ll. (7"68)
Sabadell 17/18-03-2018
RESULTATS - FOTOS (L.Albiah) - FOTOS (C.Rodríguez)
ViIDEOS (S.Pou)
....................................................................
Campionat de Catalunya de 10.000 m
5º.- Alejandro Avellaneda Abs - 31'27"26
11º.- Pere Ordoñez Abs - 32'55"82
12º.- Frederic Borrell M40 - 35'29"84
5º.- Jose Mª Fernández M45 - 35'37"42
16.- Ricard Rubio M45 - 41'02"49
Sant Celoni 18-03-2018 - RESULTATS
....................................................................
Campionat d'Espanya de cros per autonomies
individual Abs-sub23-sub18
Actuació atletes J.A.S.:
7ª.- Laia Casajoana - Sub20
35ª.-Meritxell Raimundo- Sub20
Catalunya subcampiona
38.- Mercè Guerra- Sub23
Catalunya 8a
Merida 11-03-2018 - RESULTATS
....................................................................
Campionat d'Espanya Sub 18
Actuació atletes J.A.S.
1º.- Eloi Santafé - heptatló (5.268 p) R.Esp.
2º.- Adrià Torrents - 60 m.ll.(7"02)
10º.- Bernat Esteve - perxa (4,26)
s/f.- Josep Torres - 200 m.ll. (23"54)
s/f.- Alicia Dávila - 800 m.ll. (2'25"53)
Elim.- Pau Pascual - 60 m.ll. (7"33)
Antequera 10/11-03-2018 - RESULTATS - FOTOS (T.Cabrera)
....................................................................
Campionat de Catalunya Sub 16
Actuació més destacada:
2ª.- Carla Urban - 600 (1'36"54)
Sabadell 11-03-2018 - RESULTATS
FOTOS - FOTOS (C.Rodríguez) - FOTOS (C.A. Sant Just) - FOTOS (M.Merino)
VIDEOS (S.pou)
....................................................................

Campionat de Catalunya Sub 14

Actuació atletes J.A.S.
4º.- Marc García - perxa (2,40)
1º.- Martí Molins - 2000 m.ll. (6'47"73)
ab.- Merem Gabriel- 2000 m.ll.
Sabadell 10-03-2018 - RESULTATS
....................................................................

Marató de Barcelona

37º.- Marc Otero - 2h 36' 55"
Barcelona 11-03-2018 - RESULTATS
....................................................................
Campionat d'Espanya Master P.C.
Equip 4x200 Rècord del campionat
Actuació atletes J.A.S.
2ª.- M.Teresa Estaun W50 - 3000 m.m. (19'44"86)
3º.- Ricard Rof M55 - 200 m.ll. (26"50)
6º.- Ricard Rof M55 -   60 m.ll. (8"31)
4º.- Ricard Rof M55 -   60 m.t. (11"30)
4º.- Josep Permanyer M70 - 400 m.ll. (1'17"15)
6º.- Josep Permanyer M70 - 200 m.ll. (33"49)
10è.- Josep Mª Madí M50 - 400 m.ll. (1'01"48)
12º.- Jordi Villalba M55 - 800 m.ll. (2'36"80)
s/f.- Pere Pasamonte M40 - 60 m.ll. (7"56)
s/f.- Pere Pasamonte M40 - 200 m.ll. (24"17)
s/f.- Patricia Espada W35 - 200 m.ll. (28"70)
1º.- 4x200 M55 - (Rof-Padrosa-Villalba-Garay) - (1'57"01) Rècord campionat
>> Crònica del campionat<<
Salamanca 2/4-03-2018 - RESULTATS
....................................................................
Campionat d'Espanya Sub 20
3ª.- Laia Casajoana - 3000 m.ll. (10'06"92)
5º.- Marc Tomey - perxa (4,86)
9º.- David Feu - (4,46)
10ª.- Marta Pérez -Alçada (
s/f.- Judit Polo -60 m.t. (9"62)
Orense 3/4-03-2018 - RESULTATS
....................................................................
Campionat de Catalunya Sub 18
Actuació atletes J.A.S.
1ª.- Alicia Dávila - 800 m.ll. (2'21"17)
1º.- Adrià Torrens - 60 m.ll. (7"02)
1º.- Eloi Santafé - 60 m.t. (8"00)
1º.- Xavier Beorlegui - llargada (6,87)
5ª.- Mariona Cortés - 800 m.ll. (2'25"30)
5º.- Eloi Santafé - pes (13,33)
5º.- Bernat Esteve - perxa (4,25)
8º.- Josep Torres - 200 M.ll. (23"81)
9º.- Eloi Santafé - perxa (4,00)
9º.- Francesc Leal - pes (11,64)
Sabadell 4-03-2018 - RESULTATS - FOTOS (J.Coris)
                      FEBRER 2018
Campionat d'Espanya de clubs cros curt i llarg
Les noies de l'equip Sub 20 femení subcampiones d'Espanya.
(4a Laia Casajoana -16a Meritxell Raimundo - 27a Marta Romance - 42a.- Jordina Morillo)
Actuació equips J.A.S.
9è.- Sub 16 femení
18è.- Sub 16 masculí
29è.- Sub 18 masculí
2n.- Sub 20 femení
25è.- Sub 20 masculí
15è.- Cros curt masculí
Gijón 25-02-2018 - RESULTATS
....................................................................
LXXXVIII Campionat d'Espanya de marxa en ruta
12.- Antonio González - 50 km.m. (5:04.11)
Burjassot 25-02-2018 - RESULTATS
....................................................................
Campionat de Catalunya Sub 20
Marc Tomey - Campió de Catalunya
Actuació atletes J.A.S.
1r.- Marc Tomey - perxa (4,75)
3r.- Daniel Leal - llargada (6,63)
5è.- David Feu - perxa (4,00)
2a.- Marta Pérez - alçada (1,58)
7a.- Judit Polo - 60 m.t. (9"51)
8a.- Paola Carmona - 800 m.ll. (2'35"68)
Sabadell 25-02-2018 - RESULTATS - FOTOS (J.Amiel)
....................................................................

VIII TROFEU SABADELL 2018 

> RESULTATS  1a jornada
FOTOS (C.Rodríguez) - FOTOS (JJ.Vico)

> RESULTATS  2a jornada
FOTOS (C.Rodríguez) - FOTOS (J.Coris)
> RESULTATS 3a jornada
FOTOS (C.Rodríguez)
> RESULTATS 4a jornada
FOTOS
(M.Merino)
> RESULTATS 5a jornada
> RESULTATS 6a jornada
> RESULTATS FINAL
....................................................................
Campionat de Catalunya Master en P.C.
Podiums atletes JAS :

1r.- Ricard Rof M-55 -200 m.ll. (27"05)
1r.- Ricard Rof M-55 - 60 m.t. (11"49)
1r.- Ricard Rof M-55 -60 m.ll. (8"41)
1r.- Raul Julian M-35 - Llargada (6,07)
1r.- José Permanyer M-70 - 400 m.ll. (1'16"88)
1a.- Patricia Espada W-35 - 200 m.ll. ("91)
1r.- Pere Ordoñez M-45 - 3000 m.ll. (9187)
1r.- Joaquim Mas M-70 - 800 m.ll. (3'17"86)
1r.- Joaquim Mas M-70 - 1500 m.ll. (6'24"11)
1a.- Montse Paños W-50 - Pes (10,13)
1r.- 4x200 M-40- (Guillem-Surroca-Pasamonte-Reyes) - 1'43"43
1r.- 4x200 M-55 - (García-Garay-Rof-Villalba) - 1'55"94  Rècord de Catalunya
2n.- José Permanyer M-70 - 800 m.ll. (2'15"82)
2n.- Didac Expósito M-40 - Pes (11,98)
2n.- Fernando Alonso M-50 - Pes (10,13)
2n.- Pere Pasamonte M-40- 60 m.ll. (7"55)
2n.- Pere Pasamonte M-40- 200 m.ll. (24"38)
3r.- 4x200 M-45 - (Castander-Tortosa-Fernandez-Rubio) - 1'53"39
3r .- Jordi Villalba M-55 - 1500 m.ll. (5'21"52)
3a.- Sara Beltran W-35 - 1500 m.ll. (5'47"58)
3r.- Josep Gabarró M-35 - Pes (10,17)
3r.- Josep Surroca M-45 - 400 m.ll. (55"47)
3r.- José Permanyer M-70 - 200 m.ll. (33"28)
3r.- Jose Ignacio Garay M-55 - 60 m.ll. (8"83)
Sabadell 17-02-2018 - RESULTATS
..............................................................
Campionat de Catalunya de 3000 Sub-18
Actuació atletes J.A.S.:
10è.- Nestor Fernández - 9'28"88
Sabadell 17-02-2018 - RESULTATS
..............................................................
Campionat de Catalunya de Llançaments d’Hivern Sub 20
2n.-David Herrro - Javelina (43,50)
Barcelona 18-02-2018 - RESULTATS
..............................................................
       Campionat de Catalunya cros
Individual i Clubs Abs-Sub20-18-16-14-12-10                                              
         (Cros Mollerussa)
Atletes JAS més destacats:
17è.- Carlos Cera - 32è.- Pere Ordoñez - Sènior
11è.- Biel García - Sub 08
20a.- Laia García - Laura Silva -Sub 10
25è.- Arnau Farras - Sub 10
8a.- Carlota Domingo - Sub 12
37è.- Joan Gómez - Sub 12
4a.- Merem Gabriel - Sub 14
22è.- Martí Molins - Sub 14
6à.- Carla Dominguez - 19àCarla Urban - Sub 16
13è.- Miquel Borras - Naim Younes - Sub 16
21è.- Abel Arrabal - 26è.- Jordi Parera - Sub 18
1a.- Laia Casajoana - 4a.- Marta Romance - 5a.- Meritxell Raimundo -
12a.- Jordina Morillo - Sub 20
25è.- Salvador Llovet - Sub 20
Classificació per equips:
7è.- Sènior Masculí
6è.- Sub 12 Femení - 9è.- Masculí
9è.- Sub 14 Femení
3r.- Sub 16 Femení - 2n.- Masculí
5è.- Sub 18 Masculí
1r.- Sub 20 Femení - 5è.- Masculí
Mollerusa 11-02-2018 - RESULTATS
..............................................................
Campionat d'Espanya Sub 23
Actuació atletes J.A.S.:
8è.- Roger Gomà - perxa (4,45)
s/f.- Daniel Ponce - 400 m.ll. (49"20)
Salamanca 10/11-02-2018 - RESULTATS - FOTOS (T.Tovar)
..............................................................
1r Campionat de Catalunya de Llançaments d’Hivern Màster
Actuacions més destacades:
2a.- Carina Figueras - Martell W-40 (20,32)
2a.- Carina Figueras - Martell Pesat W-40 (6,24)
1a.- Montse Paños - Martell W-50 (31,33)
1a.- Montse Paños - Disc W-50 (25,36)
1a.- Montse Paños - Martell Pesat W-50 (10,98)
1a.- Montse Paños - Javelina W-50 (22,28)
2n.- Jordi Solé - Martell Pesat M40 (10,36)
2n.- Jordi Solé - Javelina M40 (24,69)
3r.- Jordi Solé - Martell M40 (31,60)
6è.- Jordi Solé - Disc M40 (26,09)
2n.- Fernando Alonso - Martell Pesat M50 (13,08)
3r.- Fernando Alonso - Martell M50 (31,59)
3r.- Fernando Alonso - Disc M50 (28,87)
3r.- Josep Gabarró - Martell M-35 (35,47)
3r.- Josep Gabarró - Martell Pesat M-35 (10,69)
4t.- Didac Expósito - Martell M40 (30,32)
1r.- Didac Expósito - Javelina M40 (28,82)
3r.- Didac Expósito - Martell Pesat M40 (9,34)
3r.- Didac Expósito - Disc M40 (34,00)
Sabadell 11-02-2018 - RESULTATS
................................................................................
Campionat de Catalunya absolut
Actuació atletes JAS:
5è.- Adrià Torrens - 60 m.ll. (7"00)
s/f.- Eloi Santafé - 60 m.ll. (7"15)
s/.- Miguel Sánchez - 60 m.ll. (7"28)
7è.- Daniel Ponce - 400 m.ll. (51"82)
s/f.- Veronica Casado - 400 m.ll. (1'00"68)
10è.- Luis Grima - 800 m.ll. (1'58"93)
3r.- Llorenç Esteve - 1500 m.ll. (4'00"63)
8a.- Marta Pérez - Alçada (1,58)
4t.- Marc Tomey - Perxa (4,75)
7è.- Eloi Santafé - Llargada (6,63)
8è.- Didac Expósito - Pes (11,66)
Sabadell 4-02-2018 - RESULTATS - FOTOS (T.Tovar) FOTOS (J.Amiel) - FOTOS (C.Rodríguez)
..............................................................

33è Cros de Malavella - Campionat de Catalunya Master i Sub 23

Actuacions més destacades:
1a.- Mercè Guerra - Sub23
2a.- Carlota Domingo - Aleví
9è.- Equip M45-50
Caldes de Malavella 4-02-2018 - RESULTATS - FOTOS (C.Rodríguez)
..............................................................
Copa de clubs Sub 16
Actuacions més destacades:
1a.- Julia García - 300 m.ll. (41"14)
1a.- Carla Urban - 600 m.ll. (1'37"99)
1a.- Carla Dominguez - 3000 m.ll. (10'31"06)
3a.- Alejandra Camps - 1000 m.ll. (3'09"17)
2n.- Joan de La torre - 3000 m.ll. (9'28"28)
2n.- Equip 4x200 fem - (Surroca-Montes-Urban-García)
8è .- Equip Masculí
5è.- Equip femení
Saragossa 4-02-2018 - RESULTATS
..............................................................
                       GENER 2018

 

Campionat de Catalunya Sub 23
Actuacions més destacades:
2n.- Daniel Ponce - 400 m.ll. (49"69)
2ª.- Mercè Guerra - 3000 m.ll. (10'07"99)
3r.- Khalid Khamal - 1.500  (4'09"52)
9è lloc per equips.
Sabadell 28-01-2018 - RESULTATS - FOTOS (J.Amiel) - FOTOS (C.Rodríguez)
............................................................................................................................
Campionat de Catalunya absolut 3000 m.ll.

4ª.- Mercè Guerra 10'07"99
Sabadell 28-01-2018 - RESULTATS
............................................................................................................................
Campionat de Catalunya de clubs Masters

Sabadell 27-01-2018  RESULTATS - FOTOS (M.Merino)
............................................................................................................................
Encontre Espanya-Portugal de proves combinades Sub 18
2n.- Eloi Santafé - Heptatló
Valencia 27/28-01-2018 - RESULTATS
............................................................................................................................

Campionat d'Espanya de relleus mixtes

L'equip de la J.A.S. 5è
Santiponce (Sevilla)l 21-01-2018 - RESULTATS
............................................................................................................................
Campionat de Catalunya de clubs Sub 16
3r lloc pels nois i 4a posició per l'equip femení.
Entre tots els nostres representants destacarem el rècord del campionat a càrrec de
Carla Dominguez en els 3000 m.ll. (10'23"68)
Actuacions més destacades:
1r.- Miquel Borras - 600 m.ll.
3r.- Neo Balart - 60 m.t.
3r.- Equip 4x300 (Balart-Borras-Puig-Rodríguez)
1a.- Carla Urban - 600 m.ll.
1a.- Alejandra Camps - 1000 m.ll.
1a.- Carla Dominguez - 3000 m.ll. R.C.
2a.- Equip 4x300 - (Baleriola-Montes-Surroca-Urban)
Sabadell 21-01-2018 - RESULTATS
............................................................................................................................
57è Cros Sant Sebastià
Campionat de Catalunya de Cros curt
Pódium Cnat Catalunya cros curt:
HOMES
1r.- ISS-L'Hospitalet
2n.- C.A. La Sansi
3r.- J.A. Sabadell
DONES
1r.- AA Catalunya
2n.- C.A. Manresa
3r.- C.A. La Sansi
Actuacions més destacades atletes J.A.S.
1r.- Alex Fernandez. 2n.- Biel García - Prebenjamí
2n.- Benet Mas - Benjamí
2r.- Martí Codina - Aleví
3r.- Merem Gabriel -Infantil
3r.- Miquel Prenafeta - Cadet
3r.- Ainara Reyes - Cadet
3r.- Nestor Fernández - Juvenil
2n.- Hussam Chelbat - Júnior
3r.- Jordina Morillo - Júnior
2a.- Mercè Guerra - Promesa
2a.- Laia Casajoana - Sènior
1r.- Jose Mª Fernández -Veterà
Sabadell 14-01-2018 - RESULTATS - FOTOS (J.Amiel)
............................................................................................................................
Campionat de Catalunya clubs Sub20
L'equip masculí aconsegueix la 7a posició.
Actuacions més destacades:
1r.- Marc Tomey - Perxa (4,81)
3r.- Eloi Santafé - 60 m.t. (8"53)
3r.- David Herrero -Pes (10,78)
Sabadell 14-01-2018 - RESULTATS - FOTOS (JJ.Vico) - FOTOS (C.Rodríguez)
............................................................................................................................
Campionat de Catalunya de clubs A
La J.A.S. afrontava aquesta competició amb dos equips en construcció,
un equip jove i renovat en moltes de les proves a disputar. Els nois van aconseguir la 6a posició
i aconsegueixen mantenir la categoria, però no les noies que en quedar a la 8a posició,
la temporada vinent estaran al grup B.

Cal destacar el rècord de Sabadell aconseguit en els 60 m.t. per
Eloi Santafé 8"48 i l'establiment dels rècords de Sabadell de 4x400
en ser aquesta una nova prova dins el calendari de pista coberta.
Sabadell 7-01-2018 - RESULTATS
FOTOS (M.Merino) - FOTOS (C.Rodríguez)- FOTOS (J.Amiel)
............................................................................................................................
                       DESEMBRE 2017
XVI Cursa del Riu Ripoll
Merem Rodríguez  (J.A.S.) i Carlos Montllor (Cornellà At.) guanyadors dela XVI edició.
26-12-2017
>> RESULTATS<< - FOTOS (J.Amiel) - FOTOS (C.Rodríguez)
 ............................................................................................................................
18è Cros Ciutat de Vic (Trofeu Pere Casacuberta)
Actuacions més destacades:
1.- Laia Casajoana - Junior
2.- Carlos Cera - Sènior
2.- Alejandro Abellaneda - Promesa
3.- Merem Rodríguez - Infantil
7.- Pere Ordoñez - Sènior
8.- Pol Roig - Promesa
8.- Jordina Morillo - Junior
10 .- Josep Surroca - Vet B
11.- Alejandra Camps - Cadet
Vic 17-12-2017 - RESULTATS - FOTOS (S.Pou)
............................................................................................................................
Cros de Banyoles
17-12-2017 - RESULTATS
............................................................................................................................
Cros Ciutat de Cerdanyola
16-12-2017 - RESULTATS
............................................................................................................................
18è Cros Ciutat de Gavà
Actuacions més destacades:
1ª.- Laia Casajoana - Sub-20
3ª.- Marta Romance - Sub-20
8ª.- Meritxell Raimundo - Sub-20
2ª.- Sara Beltran - Màster A
3ª.- Carla Dominguez - Cadet
5ª.- Alejandra Camps - Cadet
3ª.- Meren Gabriel - Infantil
2º.- Manuel Guillen - Màster A
4º.- Josep Surroca - Màster B
5º.- Roman Mota - Màster B
3º.- Jordi Villalba - Màster C
5º.- Toni Traver - Master C

Gavà 10-12-2017 - RESULTATS -FOTOS (S.Pou) -FOTOS (M.Guillen)
............................................................................................................................
51è Cros Ciutat de Granollers
Un any més el cros internacional de Granollers ha destacat pel nivell i l'alta participació d'atletes catalans. Entre els atletes
de la J.A.S. desplaçats hem de destacar el 1r lloc de Mercè Guerra, i els 2ns llocs de Ayoub Ait, Laia Casajona i Román Mota.
Actuacions més destacades atletes J.A.S.:
8è.- Biel García -Prebenjamí
4a.- Carla Dominguez - Cadet
9a.- Alejandra Camps - Cadet
11è.- Miquel Borras - Cadet
7a.- Carlota Domingo - Aleví
2n.- Ayoub Ait - Juvenil
2a.- Laia Casajona - Juvenil
6a.- Meritxell Raimundo - Juvenil
11a.- Jordina Morillo - Juvenil
1a.- Mercè Guerra - Promesa
10.- Ana Dominguez - Promesa
4t.- Alejandro Abellaneda - Promesa
11è.- Llorenç Esteve - Sènior
14è.- Abel Casali - Sènior
10a.- Sara Beltran - Veterà W35
16è.- Josep Surroca - Veterà M35
2n.- Roman Mota - Veterà M50
12è.- Rafael García - M50
Granollers 3-12-2017 - RESULTATS - FOTOS (S.Pou) - FOTOS (J.Amiel)
............................................................................................................................
                       NOVEMBRE 2017
20è Cros Ciutat de Girona
Actuacions més destacades atletes J.A.S.:
4ª.- Carla Dominguez - Cadet
6ª.- Alejandra Camps - Cadet
2ª.- Meritxell Raimundo - Júnior
7º.- Jordi Papera - Juvenil
5º.- Rafael García - Veterà C
Girona 19-11-2017 - RESULTATS

............................................................................................................................

Marató de Valencia
118.- Albert Pineda - 2h34'40"
132.- Marc Otero - 2h35'55
València 19-11-2017 - RESULTATS

............................................................................................................................

3r Campionat de Catalunya Absolut Relleus Mixtes 4×2000
(48è Cros Ciutat de Mataró)
Actuacions més destacades atletes J.A.S.:
1a.- Mercè Guerra - Absoluta
6è.- Kalid Kamal - Sub 23
1a.- Laia Casajoana - Sub-20
2a.- Meritxell Raimundo - Sub-16
4a.- Carla Dominguez - Sub-16
2n.- Josep Surroca - Master B
3a.- Sara Beltran -  Master A
4t.- Rafa García - Master C
5è.- Jordi Villalba - Master C
2n.- Equip Sub-16 (Borras-Younes-Torres-Rubió)
2n.- Equip Sub-16 (Dominguez-Camps-Reyes-Urban)
5è.- Equip Marató per relleus (Grima-Guerra-Avellaneda-Morillas)
Mataró 12-11-2017 - RESULTATS - FOTOS (S.Pou)

............................................................................................................................

Homenatge Carme Valero
El passat diumenge es va celebrar la trobada anual d'antics atletes i directius. L'entitat va aprofitar per retre
un merescut homenatge a la Carme Valero en complir-se 40 anys dels Campionats de Món de Cros
aconseguits els anys 1976 i 1977.
>> CRÓNICA DE L'ACTE << >>FOTOS<< >> FOTOS (Ballart) <<
Sabadell 12-11-2017

............................................................................................................................
44è Cros de Santa Coloma de Farners


Actuacions més destacades atletes J.A.S.:

11è.- Francesc Aguila - Sènior
6a.- Meritxell Raimundo - Júnior
6è.- Jordi Parera- Juvenil
6a.- Carla Dominguez - Cadet
7a.- Alejandra Camps - Cadet
8a.- Sara Beltran - Veterà A
5è.- Jose Mª Fernandez - Veterà B
6è.- Josep Surroca - Veterà B
9è.- Roman Mota - Veterà B
8è.- Rafael García - Veterà C

Santa Coloma de Farners 5-11-2017 - RESULTATS - FOTOS (A.Cerdeira)

............................................................................................................................

La Federación Española de Atletismo es fa ressò de fita aconseguida per l'equip de relleus veterà de la J.A.S.
Reproduïm l'article publicat pel seu interès i per destacar la fita aconseguida pels nostres representants. >> Llegir <<

............................................................................................................................