RECULL DE NOTÍCIES I RESULTATS TEMPORADA 2017-2017 - (2016-2017)

  RECULL DE NOTÍCIES I RESULTATS TEMPORADA 2016-2017 - (2016-2017)
                                                                                         
 
                       GENER 2017

............................................................................................................................
                       DESEMBRE 2017
XVI Cursa del Riu Ripoll
Merem Rodríguez  (J.A.S.) i Carlos Montllor (Cornellà At.) guanyadors dela XVI edició.
26-12-2017
>> RESULTATS<< - FOTOS (J.Amiel) - FOTOS (C.Rodríguez)
 ............................................................................................................................
18è Cros Ciutat de Vic (Trofeu Pere Casacuberta)
Actuacions més destacades:
1.- Laia Casajoana - Junior
2.- Carlos Cera - Sènior
2.- Alejandro Abellaneda - Promesa
3.- Merem Rodríguez - Infantil
7.- Pere Ordoñez - Sènior
8.- Pol Roig - Promesa
8.- Jordina Morillo - Junior
10 .- Josep Surroca - Vet B
11.- Alejandra Camps - Cadet
Vic 17-12-2017 - RESULTATS - FOTOS (S.Pou)
............................................................................................................................
Cros de Banyoles
17-12-2017 - RESULTATS
............................................................................................................................
Cros Ciutat de Cerdanyola
16-12-2017 - RESULTATS
............................................................................................................................
18è Cros Ciutat de Gavà
Actuacions més destacades:
1ª.- Laia Casajoana - Sub-20
3ª.- Marta Romance - Sub-20
8ª.- Meritxell Raimundo - Sub-20
2ª.- Sara Beltran - Màster A
3ª.- Carla Dominguez - Cadet
5ª.- Alejandra Camps - Cadet
3ª.- Meren Gabriel - Infantil
2º.- Manuel Guillen - Màster A
4º.- Josep Surroca - Màster B
5º.- Roman Mota - Màster B
3º.- Jordi Villalba - Màster C
5º.- Toni Traver - Master C

Gavà 10-12-2017 - RESULTATS -FOTOS (S.Pou) -FOTOS (M.Guillen)
............................................................................................................................
51è Cros Ciutat de Granollers
Un any més el cros internacional de Granollers ha destacat pel nivell i l'alta participació d'atletes catalans. Entre els atletes
de la J.A.S. desplaçats hem de destacar el 1r lloc de Mercè Guerra, i els 2ns llocs de Ayoub Ait, Laia Casajona i Román Mota.
Actuacions més destacades atletes J.A.S.:
8è.- Biel García -Prebenjamí
4a.- Carla Dominguez - Cadet
9a.- Alejandra Camps - Cadet
11è.- Miquel Borras - Cadet
7a.- Carlota Domingo - Aleví
2n.- Ayoub Ait - Juvenil
2a.- Laia Casajona - Juvenil
6a.- Meritxell Raimundo - Juvenil
11a.- Jordina Morillo - Juvenil
1a.- Mercè Guerra - Promesa
10.- Ana Dominguez - Promesa
4t.- Alejandro Abellaneda - Promesa
11è.- Llorenç Esteve - Sènior
14è.- Abel Casali - Sènior
10a.- Sara Beltran - Veterà W35
16è.- Josep Surroca - Veterà M35
2n.- Roman Mota - Veterà M50
12è.- Rafael García - M50
Granollers 3-12-2017 - RESULTATS - FOTOS (S.Pou) - FOTOS (J.Amiel)
............................................................................................................................
                       NOVEMBRE 2017
20è Cros Ciutat de Girona
Actuacions més destacades atletes J.A.S.:
4ª.- Carla Dominguez - Cadet
6ª.- Alejandra Camps - Cadet
2ª.- Meritxell Raimundo - Júnior
7º.- Jordi Papera - Juvenil
5º.- Rafael García - Veterà C
Girona 19-11-2017 - RESULTATS

............................................................................................................................

Marató de Valencia
118.- Albert Pineda - 2h34'40"
132.- Marc Otero - 2h35'55
València 19-11-2017 - RESULTATS

............................................................................................................................

3r Campionat de Catalunya Absolut Relleus Mixtes 4×2000
(48è Cros Ciutat de Mataró)
Actuacions més destacades atletes J.A.S.:
1a.- Mercè Guerra - Absoluta
6è.- Kalid Kamal - Sub 23
1a.- Laia Casajoana - Sub-20
2a.- Meritxell Raimundo - Sub-16
4a.- Carla Dominguez - Sub-16
2n.- Josep Surroca - Master B
3a.- Sara Beltran -  Master A
4t.- Rafa García - Master C
5è.- Jordi Villalba - Master C
2n.- Equip Sub-16 (Borras-Younes-Torres-Rubió)
2n.- Equip Sub-16 (Dominguez-Camps-Reyes-Urban)
5è.- Equip Marató per relleus (Grima-Guerra-Avellaneda-Morillas)
Mataró 12-11-2017 - RESULTATS - FOTOS (S.Pou)

............................................................................................................................

Homenatge Carme Valero
El passat diumenge es va celebrar la trobada anual d'antics atletes i directius. L'entitat va aprofitar per retre
un merescut homenatge a la Carme Valero en complir-se 40 anys dels Campionats de Món de Cros
aconseguits els anys 1976 i 1977.
>> CRÓNICA DE L'ACTE << >>FOTOS<< >> FOTOS (Ballart) <<
Sabadell 12-11-2017

............................................................................................................................
44è Cros de Santa Coloma de Farners


Actuacions més destacades atletes J.A.S.:

11è.- Francesc Aguila - Sènior
6a.- Meritxell Raimundo - Júnior
6è.- Jordi Parera- Juvenil
6a.- Carla Dominguez - Cadet
7a.- Alejandra Camps - Cadet
8a.- Sara Beltran - Veterà A
5è.- Jose Mª Fernandez - Veterà B
6è.- Josep Surroca - Veterà B
9è.- Roman Mota - Veterà B
8è.- Rafael García - Veterà C

Santa Coloma de Farners 5-11-2017 - RESULTATS - FOTOS (A.Cerdeira)

............................................................................................................................

La Federación Española de Atletismo es fa ressò de fita aconseguida per l'equip de relleus veterà de la J.A.S.
Reproduïm l'article publicat pel seu interès i per destacar la fita aconseguida pels nostres representants. >> Llegir <<

............................................................................................................................