RECULL DE NOTÍCIES I RESULTATS TEMPORADA 2018-2019 
                                                                                         
 

                 MARÇ 2019 

Campionat d'Espanya Sub18
Actuació atletes J.A.S.:
8º.- Ambar Tomas - 3000 ll (10'36"52)
11.- Laura Delgado - Llargada (5,46)
s/f.- Miquel Borras - 1500 ll (4'16"89)
s/f.- Roger Martínez - 60 mt (8"77)
s/f.- Berta Teruel - 800 ll (2'24"74)
s/f.- Lucia Prado - 1500 ll (4'59"19)
Valencia 7/ 8-03-2020   Resultats    Fotos 

.....................................................
Campionat d'Espanya Master
Actuacions més destacades:
1r.- Raul Julian M35 - Llargada - 3r.- Triple
1a.- Teresa Vegas F60 - 3000 ll
2a.- Patricia Espada F35 - 60 ll - 200 ll
2n.- José Permanyer M70 - 400 ll - 4t.- 200 ll
1r.- 4x200 M55 - (Rof-Madí-García-Padrosa)
3r.- 4x200 M35 - (Redondo-Pasamonte-Reyes-Julian)

Antequera 6/ 8-03-2020   Resultats 

.....................................................

Campionat d'Espanya
Cros individual i Federacions

Actuacions més destacades:
L'equip català promesa femení 6è.
Meritxell Raimundo 21a individualment.
Zaragoza 8-03-2020   Resultats 

.....................................................

Campionat de Catalunya Sub16

Actuacions més destacades:
1r.- Arnau García - 60 ll (7"13)
2n.- Arnau García - 300 ll (37"99)
2n.- 4x300 M (De Miguel-García-Moreno-Mota)
Sabadell 8-03-2020   Resultats   Fotos 

.....................................................

Campionat de Catalunya Sub14

Resultats atletes J.A.S.:
5è.- Nil Cavero- 600 ll (1'41"62)
5a.- Marta Escalera- 60 m.t. (10"21) - s/f.- 60 ll (8"68)
6a.-Aicha Khoumi - Triple (9,67) - s/f.- 60 m.t. (10"93)
7a.- Ainara Prieto - Perxa (2,30)
3r.- 4x200 Femení ( Escalera-Khouumi-Prieto-Calvet)
Sabadell 7-03-2020   Resultats    Fotos    Fotos 

............................................................................................

Campionat de Catalunya Sub18

Roger Martínez Campió de Catalunya als 60 m.t. (8"04)

Actuacions més destacades:
2a.- Ambar Tomas - 3000 ll (10'46"70)
3a.- Laura Delgado - Llargada (5,20)
4t.- Miquel Borras - 1500 ll (4'09"64)
4a.- Laura Delgado - Alçada (1,50)
5a.- Lucía Prado - 1500 ll (4'57"81)
7a.- Martina Navarro - Perxa (3,05)
8a.- Alejandra Camps - 1500 ll (5'05"96)
8a.- Mireia García-Planas - Triple (10,84)  Sabadell 1-03-2020   Resultats 

............................................................................................

                 FEBRER 2019 

Campionat de Catalunya Sub14 (Prèvia)

Atlelets qualificats:
Nil Cavero- 600 ll
Marta Escalera- 60 ll - 60 m.t.
Aicha Khoumi - 60 ll - Triple
Ainara Prieto - Perxa    Sabadell 1-03-2020   Resultats     Fotos 

............................................................................................

Campionat d'Espanya de clubs Cros llarg i Relleus

Individualment l'actuació més destacada ha estat la de Carla Dominguez a la seva categoria (Sub18).
Classificació per equips:

23è.- Sub16 femení
3r.- Sub18 femení - 33è.- Sub18 masculí
21è.- Sub20 femení
23è.- Relleu mixte 4x1500
Soria 23-02-2020   Resultats 

............................................................................................

Campionat de Catalunya Master

Actuacions més destacades:
2n.- A. Redondo M35 - 60 ll (7"77)
1r.- P. Pasamonte M40 - 60 ll (7"42) - 3r.- 200 ll (23"94)
1r.- R. Rof M55 - 200 ll (27"64) - 3r.- 60 ll (8"60) - 1r.- 60 mt (11"71)
3r.- JM. Madí M55 - 200 ll (27"95) - 3r.- 400 ll (1'02"10)
1r.- J. Permanyer M70 - 200 ll (34"21) - 1r.- 400 ll (1'21"15)
2n.- F. Castander M50 - 400 ll (1'04"36)
1r.- J. Mas M75 - 800 ll (3'23"20) - 1r.- 1500 ll (6'37"59)
3r.- A. Traver M60 - 1500 ll (5'51"72)
1r.- A. Tortosa M50 - 60 mt (11"75)
1r.- R.Julian M35 -Llargada (6,41) -1r.- triple (13,05)
2n.- J. Solé M45 - Pes (10,24)
2n.- F. Alonso M50 - Pes (9,56)
2n.- F. Ferrer M55 - Pes (10,55)
1r.- 4x200 M35 - Julian-Pasamonte-Redondo-Reyes (1'40"15)
2n.- 4x200 M50 -Castander-Roig-Rubio-Tortosa- (1'59"24)
2n.- 4x200 M55 -Garay-Garcia-Madí-Rof- (1'54"49)
1a.- P. Espada F35 -60 ll (8"56) - 1a.- 200 ll (27"86)
1a.- M. Gracia F50 - 1500 ll (5'56"84) - 3a.- 400 ll (1'18"00)
- 2a.- alçada (1,15)
2a.- C. España F45 - 800 ll (2'47"65) - 2a.- 1500 ll (5'23"26)
2a.- C. Reyes F55 - 800 ll (3'27"01)
3a.- S. Beltran F40 - 1500 ll (5'33"44)
1a.- T. Vegas F60 - 3000 ll (12'18"66)
1a.- M. Paños F50 - Pes (10,49)
Sabadell 23-02-2020   Resultats 

............................................................................................

Cros de Canet

2n.- Lluis Quiles
Campió del circuit de cros del Maresme.
Canet 22-02-2020.    Resultats
............................................................................................  

10è Trofeu Sabadell P.C.

15-12-2019  Resultats     Fotos      Fotos
 
22-12-2019 Resultats       Fotos
 
19-01-2020 Resultats     Fotos
 
25-01-2020 Resultats     Fotos
 
2-02-2020 Resultats     Fotos  

8-02-2020 Resultats     Fotos
 
FINAL 16-02-2020    Resultats FINAL  Fotos  

............................................................................................

Campionat d'Espanya Master

8a posició per l'equip masculí Master

Sabadell 15-02-2020   Resultats 
............................................................................................

Cnat d'Espanya Sub 23

6è.- Marc Tomey - perxa (4,85)
Salamanca 16-02-2020.     Resultats   
............................................................................................

Cnat Catalunya 4x200 (eliminatòries)

Sub16   Resultats    
Sub14   Resultats  
Sub18   Resultats   
Sabadell 16-02-2020.    Fotos  
............................................................................................

Cnat de Catalunya Absolut
Actuació atletes JAS:
4t.- Marc Tomey - Perxa (4,90)
4a.- Sheila Dobon - Triple (11,96)
10è.- Abdelhamid Oubari - 800 m.ll. (1'57"71)
s/f.- Arnau Garcia - 60 m.ll. (7"17)
Sabadell 9-02-2020   Resultats    Fotos   
............................................................................................ 

Cnat Catalunya individual i Clubs
     Cros Ciutat de Mataró

Actuacions més destacades:
1a.- Merem Gabriel - Sub16
1a.- Carla Dominguez - Sub18
1a.- Irene Mena - Sub10
6à.- Meritxell Raimundo - Sub23
7è.- Nestor Fernandez -Sub20
8è.- Arnau Izquierdo - Sub12
9a.- Ambar Tomas - Sub18 - 10a.- Lucia Prado - Sub18
2n.- Equip Sub18 Fem
3r.- Equip Sub20 Masc
3r.- Equip Sub10 Fem
Mataró 9-02-2020.     Resultats   

............................................................................................

Cnat Catalunya llançaments d' hivern Master

Actuacions més destacades:

1r.- Francisco Ferrer M558 - Disc (30,78)
1a.- Montse Paños W50 - Disc (21,81)
3r.- Fernando Alonso M50 -Disc (30,31)
3R.- Josep Gabarró M40 - Javelina (22,87)
Sabadell 9-02-2020.     Resultats   

............................................................................................

Cnat Catalunya proves combinades Sub18

5a.- laura Delgado - (3003 p)
Sabadell 9-02-2020.     Resultats      Fotos    Fotos  

............................................................................................

Cnat de Catalunya Clubs Master

5è lloc per l'equip masculí i 6è pel femení.
En el decurs de la competició s'han assolit dos nous records,
un de Catalunya per part de l'equip de relleus 4x200 M55 -
(1'50"68) (Creus-Garay-Madí-Rof) i un d'Espanya M55
per part d Antoni Creus als 60 m.t. (9"40).
Sabadell 2-02-2020   Resultats    Fotos  
............................................................................................ 

Cnat Catalunya Marxa

14a.- Ona Gómez -5km.m. Ruta
Badalona 2-02-2020.     Resultats   

............................................................................................

IV Cros de Pineda

1r.- Lluis Quiles SUB14
Pineda 2-02-2020.     Resultats   

............................................................................................

                 GENER 2019 

Cnat de Catalunya Master i Relleus Mixtes

Sabadell 26-01-2020   Resultats    Fotos  
............................................................................................ 

59è Cros Sant Sebastià

35è Memorial Bravo
Naoufel Erraoui (Trespack) i Maite Rios (Hinaco Monzón)
guanyadors de la 59a edició del Cros Sant Sebastià.
 Sabadell 26-01-2020    Resultats    Fotos  

............................................................................................

Cnat Catalunya Sub14

5è lloc per l'equip masculí. Resultats    Fotos

............................................................................................

Cnat de Catalunya Absolut
Sub20-18-16-14-12-10 Relleus Mixtos
Actuació atletes J.A.S.:
  Caldes de Malavella 19-01-2020   Resultats
............................................................................................ 

Cant Catalunya Clubs Sub16

10è lloc per l'equip masculí i 9è pel femení.
 Sabadell 18-01-2020    Resultats     Fotos  

............................................................................................

LXXVII Cross Internacional Juan Muguerza

Actuació atletes J.A.S.:
1a.- Merem Gabriel Sub16
1a.- Carla Dominguez Sub18
29a.- Meritxell Raimundo Sub20
21a.- Ambar Tomàs Sub18

  Elgoibar 12-01-2020   Resultats
............................................................................................ 

Cnat Catalunya clubs B

2n lloc per l'equip masculí i 5è pel femení.
 Sabadell 12-01-2020    Resultats

............................................................................................

Campionat de Catalunya Sub20 PC

 8a posició pels dos equips de la JAS

Carla Dominguez - 1500 m..ll. Rècord de Catalunya i del
Campìonat amb una marca de 4'31"87. També hem de destacar
l'actuació d'Ambar Tomàs, 2a en els 3000 m.ll. (10'59"92)
4-01- 2020    Resultats

Fotos     Fotos     Fotos    Fotos 
............................................................................................