Logo Federació Catalana d'Atletisme
Escut Federació Catalana d'Atletisme
 

Federació
Impresos
Pista Coberta
Ruta
Seleccions
Memòria
Rècords
Escola d'Entrenadors
Circulars
Calendaris
Aire Lliure
Promoció
Notícies
Historials
Subvencions
Comitè de Jutges
Normatives
Cros
Marxa Atlètica
Veterans
Fotografies
Rànquing
Comitè Tècnic
Enllaços
CLUBS AFILIATS 
PÀGINES WEB CLUBS
ESCOLES d'ATLETISME
INSTAL·LACIONS
A C T U A L I T A T               segueix-nos a twitter o amb IONotice
Jornada prèvia
CAMPIONAT DE CATALUNYA DE RELLEUS BENJAMÍ

El proper dissabte 28 de març es disputarà Jornada Prèvia del Campionat de Catalunya de Relleus Benjamí a l'Estadi Municipal de Castellar del Vallès, conjuntament amb la sisena jornada de Control de Promoció. Els clubs classificats disputaran la Jornada Final el proper 18 d'abril a Vic.

Reglament-Horari / Clubs inscrits
CAMPIONAT D'ESPANYA DE CROS CADET-JUVENIL (CSD)

El proper diumenge 29 de març, se celebrarà el Campionat d'Espanya de Cros en Edat Escolar, organitzat pel Consejo Superior de Deportes, a Guadalajara. Aquest estatal de cros es realitza amb classificacions individuals i per comunitats autonòmiques i està destinat a atletes de les categories cadet i juvenil. La Federació Catalana presenta equips en totes les categories. Vint-i-quatre atletes catalans participaran en aquest campionat. A l'edició anterior, celebrada a Móstoles, l'equip juvenil masculí va aconseguir el títol i el femení la tercera posició. A la categoria cadet, tant l'equip masculí com el femení van aconseguit el subcampionat.

Web Campionat / Selecció Catalana / Llistes de sortida
CAMPIONAT DEL MÓN DE CROS

La Real Federación Española de Atletismo ha seleccionat a tres atletes catalans per a participar en el Campionat del Món de Cros, que se celebrarà a Guiyang, Xina, el proper 28 de març.
A la categoria júnior competirà Jordi Torrents (JAS), Adel Mechaal (AA Palamós) ho farà en la absoluta masculina i Lidia Rodríguez (BA) a la femenina.

Web Campionat / Selecció Espanyola
CAMPIONAT D'EUROPA DE VETERANS EN PISTA COBERTA

Aquest dilluns 23 de març ha començat la desena edició dels Campionats d'Europa d'Atletisme de Veterans en Pista Coberta a Torun, Polònia. Es prolongaran fins el proper dissabte 28 amb una bona participació d'atletes catalans.

Web Campionat / Atletes inscrits / *Resultats*
CAMPIONAT D'ESPANYA CADET EN PISTA COBERTA
20 Medalles pels Atletes Catalans
Maria Vicente, Rècords d’Espanya de pentatló i 60 m tanques

Sara Gallego, Rècord de Catalunya de 600 metres


El passat cap de setmana, 21 i 22 de març, s'ha celebrat l'edició número vint-i-vuit del Campionat d'Espanya Cadet a la Pista Coberta de Catalunya de Sabadell. Els atletes catalans han protagonitzat una destacada actuació amb la consecució de 20 medalles, 7 d'or, 5 de plata i 8 de bronze.
La gran figura del campionat ha estat un cop més la Maria Vicente (ISS-L'H) que s'ha proclamat campiona a la combinada del  pentatló establint dos rècords d'Espanya, el propi del pentatló amb 3.797 punts i el de 60 m tanques amb una marca de 856. Els altres parcials han estat 1,60 m en alçada, 12,48 m en pes, 5,61 m en llargada i 1'5252 als 600 metres.
La Sara Gallego (CE Universitari) s'ha proclamat campiona dels 600 metres amb una marca de 1'3457, registre que significa un nou rècord de Catalunya.
A la prova dels 3.000 m masculins, el pòdium ha estat íntegrament català amb victòria per Antonio López (CA Mollet) amb 9'1545, seguit per Aaron las Heras (AAC) amb 9'1942 i Youssef Essabani (CA Canovelles) que ha estat tercer amb 9'2153.
També hi ha hagut domini català als 60 metres femenins amb  victòria per a la Jael Bestué (CM St Cugat) amb un gran registre de 769 i Marina Mas (UGE Badalona) que ha estat medalla de bronze amb 784, i en salt amb perxa on s'ha proclamat campiona Alba Rodríguez (CA Laietània) amb 3,21 m i Mar Ariso (Av Manresa) ha estat tercera amb 3,11 metres.
Toni Baños (Av Manresa) s'ha proclamat campió als 1.000 metres amb una marca de 2'3974 i Mireia López (CA Tarragona) que ha estat primera als 60 m tanques amb 915.
Han aconseguit la medalla de plata l'Héctor Ramos (CA Igualada) en salt d'alçada amb 1,83 m, Elvin Josue Canales (GEiEG) als 600 m amb 1'2829, Paula Blasco (CA Igualada) als 1.000 m amb 2'5971, Júlia Puerta (UA Terrassa) en triple salt amb 11,52 metres.
Les medalles de bronze han estat per a la Julia Palacín (UA Terrassa) als 300 m amb 4098, Alba Carrillo (Lleida UA) en llançament de pes amb 11,95 m, Bet Jene (CA Laietània) en salt d'alçada amb 1,55 m, Laia Moix (CA Igualada) en alçada amb 1,55 metres i Marc Tomey (JAS) en salt amb perxa amb 3,66 metres.

*Resultats* / *Fotografies*(Teo Tovar) / *Fotografies*(Miguel Romero)
CAMPIONAT D'ESPANYA DE 20 KM MARXA EN RUTA
Premi de Marxa d'Errentería

El passat diumenge 22 de març, es va celebrar el Campionat d'Espanya de 20 km Marxa en Ruta Absolut i Promesa de la categoria masculina a Errentería.
Marc Guerrero (FCB) s'ha classificat en la quarta posició de la categoria promesa amb un temps de 1h35'18.
Conjuntament amb l'estatal es va celebrar el II Premi de Marxa d'Errenteria, on Kevin Cerro (Cornellà At) ha aconseguit la victòria a la prova dels 10 km de la categoria juvenil amb un temps de 45'01. A la mateixa cursa Andrei Rodríguez (Cornellà At) s'ha situat tercer amb 50'24, Max Pi (AA Catalunya) quart amb 50'33, Gabriel Ballester (CM St. Cugat) cinquè amb 50'54 i Rubèn Vera (Cornellà At) sisè amb 51'09.
A la prova absoluta femenina, Mar Juárez (CA Montornès) s'ha classificat en la sisena posició amb un temps de 1h35'14a la cursa dels 20 km.
Nil Rodes (AAC) ha estat tercer a la cursa de 10 km de categoria júnior amb un temps de 43'14 i Mario Viñas (AAC) ha estat cinquè amb 43'46.

*Resultats* / *Resultats Critèrium*
CROS INTERNACIONAL DE LES VALLS

El passat diumenge 22 de març es va celebrar XXXIVè Cros Internacional de les Valls al circuit dels prats de la Borda Mateu de Santa Coloma, parròquia d'Andorra la Vella.
La victòria de la categoria absoluta va ser per a la Míriam Ortiz (AAC) i per Mehamed Benhmbarka (AAC), en la categoria masculina. Amb aquest festival atlètic, tradicionalment es tanca la temporada catalana de cros.

*Resultats*
RUTA 22 DE MARÇ

El passat diumenge 22 de març s'han disputat dos curses corresponents al calendari català de cros.
La XXIa Cursa de Fons del Margalló ha estat per Dani Serra (CA Canyelles) amb temps de 45'12 amb un recorregut de 13 km pel Parc Natural del Garraf. La victòria en la categoria femenina ha estat per Noelia Jiménez (Pratenc AA) amb 57'19.
A la IVa BDN Running l'Aliança Memorial Luis Condón s'ha imposat l'Àngel Mullera (CA Lloret-LS) amb 31'30 amb una distància de 10 km. En dones, el triomf ha estat per a la Montse Carazo (U Colomenca) amb 37'14.

Resultats >>> *Badalona* - *Olivella*
CAMPIONAT DE CATALUNYA DE 10.000 METRES
José Luis Blanco i Laia Andreu, Campions


El passat dissabte 21 de març es va celebrar el Campionat de Catalunya de 10.000 metres a l'Estadi Municipal d'Olot, conjuntament amb la Reunió Catalana de Fons.
Laia Andreu (CA Vic) s'ha proclamat campiona de la categoria femenina amb un temps de 37'0725 i José Luís Blanco (CA La Sansi) de la masculina amb 30'5710.

*Resultats* / *Fotografies*(CA Olot Terra de Volcans)
RECULL DE PREMSA
- Victoria Sauleda: La doctora del 800 - (25/3 rfea.es)
- Avui entren en funcionament les pistes d'atletisme de Can Zam - (23/3 elpuntavui.cat)
- Claudia García es la heredera 'bajita' de Beitia y Mendía - (20/3 as.com)
- Quatre catalans aniran al mundial de cros de la Xina - (18/3 lesportiudecatalunya.cat)
Competicions del 23 de març al 4 d'abril de 2015
PROMOCIÓ - AIRE LLIURE - VETERANS
MARXA ATLÈTICA
25/3 - Control de Promoció del Bages (7a Jornada)
Manresa - *Resultats*
28/3 - 21è Trofeu de Marxa Rossend Cals (pista)
Barcelona (Serrahima)
28/3 - 10è Trofeu Mar Gómez i Joaquim Risueño
Barcelona (Serrahima)
RFEA
28/3 - Campionat de Catalunya Benjamí de Relleus (prèvia)
Castellar del Vallès - Full d'inscripció
23-28/3 - 10è Campionat d'Europa de Veterans en Pista Coberta
Torun (POL) - Atletes inscrits
28/3 - Control Benjamí-Aleví-Infantil (6a Jornada)
Castellar del Vallès (pista 1)
28/3 - 41è Campionat del Món de Cros
Guiyang (CHN) - Selecció Espanyola
28/3 - Control Benjamí-Aleví-Infantil (6a Jornada)
El Prat de Llobregat (pista 2) - Full d'inscripció
29/3 - Campionat d'Espanya de Cros per Autonomies Cadet-Juvenil (CSD)
Guadalajara - Selecció Catalana
28/3 - Control de Primavera
Sant Celoni
 
28/3 - 2a Duatló de Llançaments de Primavera
Vic
 
28/3 - Campionat Territorial de Relleus
Girona
 
28/3 - Control Territorial
Ascó
 
29/3 - Trobada de Llançaments Llargs de Promoció i Relleus
Igualada
 
4/4 - Control Social CA Montornès
Montornès del Vallès
 
Competicions de l'11 al 12 d'abril de 2015
PROMOCIÓ - AIRE LLIURE - VETERANS
RUTA
11/4 - Campionat de Catalunya de Relleus Aleví-Infantil-Cadet (prèvia)
Tarragona - Full d'inscripció
12/4 - Cursa "El Corte Inglés" (10,766 Km)
Barcelona
11/4 - Encontre Catalunya Meridional - Guipuzkoa
Cambrils
RFEA
11/4 - Campionat de Catalunya de Clubs (1a Jornada Grup C)
El Prat de Llobregat
11/4 - Campionat d'Espanya de 10.000 metres Abs-Pro
Huelva - Circular RFEA
11/4 - Campionat de Catalunya de Clubs (1a Jornada Grup D)
Terrassa
11/4 - Cnat. d'Espanya 10.000 metres Jr (M) - 5.000 Jr (F) - 5.000 Jv (M i F)
Huelva - Circular RFEA
11/4 - Campionat de Catalunya de Clubs (1a Jornada Grup E)
Vic
11-12/4 - Campionat d'Espanya de Veterans de 10.000
Durango
12/4 - Campionat de Catalunya de Clubs (1a Jornada Grup A)
Tarragona
11-12/4 - Campionat d'Espanya de Veterans de Pentatló de Llançaments
Durango
12/4 - Campionat de Catalunya de Clubs (1a Jornada Grup B)
Cornellà de Llobregat
11-12/4 - Campionat d'Espanya de Veterans de Proves Combinades
Durango
Competicions del 18 al 19 d'abril de 2015
PROMOCIÓ - AIRE LLIURE - VETERANS
RUTA
18/4 - Campionat de Catalunya de Relleus Benjamí-Aleví-Infantil-Cadet
Vic
18/4 - 6a Cursa Nocturna Sport Ciutat de L'Hospitalet (5 i 10 Km)
L'Hospitalet de Llobregat
18/4 - Control Territorial
Tortosa
19/4 - Els 10 de La Llagosta
La Llagosta
18/4 - Campionat de Catalunya de Clubs (2a Jornada Grup A)
Manresa
19/4 - 7a Mitja Marató Costa de Barcelona-Maresme
Calella-Pineda-Santa Susanna-Malgrat
18/4 - Campionat de Catalunya de Clubs (2a Jornada Grup B)
Gavà
RFEA
19/4 - Campionat de Catalunya de Clubs (2a Jornada Grup C)
Santa Coloma de Gramenet
18/4 - Campionat d'Espanya de 10 Km en Ruta
Albacete - Circular RFEA
19/4 - Campionat de Catalunya de Clubs (2a Jornada Grup D)
Castellar del Vallès
18/4 - Campionat d'Espanya de Milla en Ruta
Breña Baja (La Palma)
19/4 - Campionat de Catalunya de Clubs (2a Jornada Grup E)
Mataró
 
Competicions del 24 al 29 d'abril de 2015
PROMOCIÓ - AIRE LLIURE - VETERANS
RUTA
24-25/4 - Control de Promoció del Bages de Proves Combinades
Manresa
26/4 - 31a Milla Sagrada Familia - 9è Trofeu Ciutat de Barcelona (RFEA)
Barcelona
25/4 - Control Cadet-Juvenil-Júnior (1a Jornada)
a designar
26/4 - Campionat de Catalunya de Muntanya - 3a Montescatano (9,5 Km)
Montcada i Reixac
25/4 - Control Benjamí-Aleví-Infantil (7a Jornada)
a designar
26/4 - Mulla't i Corre (5 i 10 Km)
Circuit de Montmeló
25/4 - 3r Trofeu de Promoció del Baix Llobregat - GP Fira dels Espàrrecs
Gavà
26/4 - 21a Mitja Marató de La Garrotxa - 2a Cursa de 10 Km
Olot
25/4 - Campionat Gironí de Promoció (1a Jornada)
Girona
26/4 - 21a Mitja Marató Ciutat de Girona
Girona
25/4 - Campionat Territorial (1a Jornada)
Tarragona
RFEA
25-26/4 - Campionat de Catalunya de Clubs (Finals)
diferents seus
25-26/4 - Divirtiéndose con el Atletismo (Fase Final)
València - Circular RFEA
29/4 - Control de Promoció del Bages (8a Jornada)
Manresa
 
Llicències Federatives Temporada 2014/2015
  Normativa de Llicències Federatives  Quadre Preus
    LLICÈNCIA RFEA - LLICÈNCIA FCA
  Documentació atletes estrangers

  Assegurances d'Accident Esportiu  Nota Informativa
  Protocol Revisions Mèdiques  Centres Mèdics
Llicències de Promoció Temporada 2014/2015
  Normativa de Llicències Federatives  Quadre Preus

  Llicències de Promoció (Full d'inscripció) / Llicència Promoció (Independent)

  Declaració d'Accident  Cobertures  Centres Mèdics
  Normes d'actuació en cas d'Accident
 
 
CARTELLS COMPETICIONS
         
   
ESCOLES  D'ATLETISME
         
         
         
Unió de Federacions Esportives de Catalunya

UFEC TV
 
FEDERACIÓ CATALANA D'ATLETISME - Carrer Trafalgar, 12 - Entresol 2a. - 08010 Barcelona - Tel. 93.268.78.88 - Fax 93.268.01.69
 
1998 - 2015